Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Na skialpech přes hory

Spojení Sparta - Hlinka zase ožívá. Zkušený forvard má vyřízené střídavé starty

Sparta hlásí příchod navrátilce a patriota. Dvaačtyřicetiletý útočník Jaroslav Hlinka může opět obléknout dres pražského celku. Bývalý kapitán Sparty, který ji po minulé sezoně opustil, má vyřízené střídavé starty z druholigového Vrchlabí a s týmem kouče Kruppa bude zatím trénovat.

Jaroslav Hlinka
zdroj: ČTK autor: Šálek Václav

"S přihlédnutím k faktu, že máme nejmladší kádr v extralize a občas nám ve zlomových chvílích zápasů prostě chybí zkušenosti, jsme se dohodli s Jardou na možnosti jeho střídavých startů ve Spartě," uvedl sportovní manažer Michal Broš.

Zkušený centr hrál za Spartu do konce minulé sezony, kdy mu skončila smlouva, a na další spolupráci se nedohodl. Před nedávnem začal Hlinka vypomáhat Vrchlabí v boji o postup do 1. ligy, teď se může mistr světa z roku 2001 a čtyřnásobný šampion extraligy vrátit i do nejvyšší soutěže.

Situace v hokejové Spartě se rozebírala i v dalším dílu Hokej fokus podcastu:

"Jarda se u nás bude připravovat, bude součástí našeho mužstva, našim mladým útočníkům toho může spoustu ukázat a poradit, možná klukům pomoct s přesilovkou či buly, a kdybychom vzájemně cítili, že nastal čas na to, aby pomohl i přímo při zápase na ledě, třeba se dočkáme i dalších jeho zápisů do kroniky extraligy," řekl Broš o nejproduktivnějším hokejistovi ve sparťanské historii.

Hlinka přiznal, že nad nabídkou opět se připojit k týmu dlouho nepřemýšlel. "Přišel za mnou Petr Bříza (majitel klubu), zda bych nebyl ochotný týmu nějakým způsobem pomoci, zatím hlavně klukům v kabině a v tréninku. Samozřejmě jsem souhlasil. Sparta pro mě moc znamená a byl bych rád, kdybych klukům dokázal jakkoliv pomoct," uvedl Hlinka.

Bývalý dlouholetý kapitán Sparty byl se zástupci klubu v kontaktu, působí v něm totiž jeho syn, kterého vozil na tréninky. "Sledoval jsem tak i kluky na ledě. Budu se snažit být co nejvíce prospěšný týmu. Jsem moc rád, že se aspoň na chvíli vrátím do kabiny. Ještě uvidíme, v jaké konkrétní roli," dodal Hlinka, který v extralize odehrál 838 zápasů a nasbíral 723 bodů za 247 branek a 476 asistencí.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy