Následuje
Jihostroj České Budějovice - Kladno volejbal cz

Sparta zareagovala na odchod obránce Poláška. Z Ingolstadtu přichází Koistinen

Po odchodu Adama Poláška vyztuží sparťanskou defenzivu do konce sezony obránce se zkušenostmi z NHL. Pražský tým posílí finský bek Ville Koistinen, který působil v německém Ingolstadtu. Sedmatřicetiletý vicemistr světa z roku 2007 odehrál v zámoří 103 zápasů za Nashville a Floridu.

Radost sparťanských hokejistů
zdroj: ČTK autor: Ožana Jaroslav

"Po odchodu Adama Poláška jsme potřebovali ofenzivně laděného beka. Jsme rádi, že jsme získali z Ingolstadtu právě Villeho Koistinena, bývalého reprezentanta s opravdu bohatými zkušenostmi, které se do naší mladé obrany budou v rozhodujících chvílích hodit. Je to nesmírně chytrý a tvořivý hráč, který bude dobře podporovat náš útok," uvedl sportovní ředitel Petr Ton.

Koistinen startoval v dresu Finska na mistrovstvích světa v letech 2007 až 2009. Vedle stříbra ze šampionátu v Rusku má i bronz z roku 2008 z Kanady. V NHL při svém působení v letech 2007 až 2010 nasbíral 32 bodů za osm branek a 24 asistencí.

Odchovanec Ilvesu Tampare hrál také ve Švédsku za Skellefteu, v KHL za Ufu, ve Švýcarsku za Davos a Langnau, odkud zamířil předloni na začátku ledna do Ingolstadtu. V jeho dresu v této sezoně DEL zaznamenal ve 23 duelech 10 bodů za tři góly a sedm přihrávek.

"I v sedmatřiceti je to stále vynikající bruslař, má skvělou kondici, je na tom skvěle. Věříme, že v české soutěži dobře zapadne do naší sparťanské mozaiky a bude platnou součástí kádru," dodal Ton.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy