Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Kanada

Sparta vyztužila obranu. Hlad po úspěchu je obrovský, říká švédská posila Warg

Obrannou linii pražské Sparty posílil švédský obránce Stefan Warg, který se s klubem dohodl na angažmá do konce této sezony. Dvaatřicetiletý odchovanec Örebra, který v roce 2014 získal domácí titul s celkem Skelleftea AIK, přichází z finského týmu KooKoo Kouvola.

Švédský obránce Stefan Warg
zdroj: ČTK autor: Profimedia

"Před startem play-off bylo třeba ještě rozšířit stávající kádr. Podařilo se nám angažovat nesmírně zkušeného a pracovitého obránce s parametry, které budí respekt," uvedl v tiskové zprávě sportovní manažer Sparty Jaroslav Hlinka.

Warg, který měří 191 centimetrů a váží 100 kilogramů, rozšíří švédskou kolonii ve Spartě. V útoku nastupují bratři Erik a Gustaf Thorellovi a spolu s Miloslavem Hořavou vede aktuálně třetí tým extraligy kouč Hans Wallson.

"Stefan Warg v posledních sezonách dokázal, že umí být i týmovým lídrem. Od trenéra Wallsona jsme na něj měli jen ty nejlepší reference a jsme rádi, že s ním můžeme minimálně do konce této sezony spolupracovat," doplnil Hlinka.

V této sezoně si Warg ve finské lize připsal ve 32 zápasech gól a pět asistencí. Ve švédské nejvyšší soutěži má za Skellefteu, Malmö, Örebro a Djurgaarden na kontě 390 utkání a 56 bodů (8+48).

"Hlad po úspěchu je ve Spartě obrovský. Během kariéry se vám nenaskytne tolik možností hrát za tým, který má ty nejvyšší ambice," uvedl Warg, jehož v roce 2008 draftoval v pátém kole na 143. místě Anaheim. Do NHL se ale nedostal a v ročníku 2013/14 působil krátce na farmách v Norfolku v AHL a v Utahu v ECHL.

"Sparta o mě projevila zájem a já jsem se nemusel dlouho rozhodovat. Byla to pro mě velmi lákavá nabídka. Samozřejmě také hraje roli to, že jsou v týmu tři další Švédi, což vždy pomůže. Sparta mi přišla jako správná volba a bylo to pro mě jednoduché rozhodnutí," doplnil Warg, který se s Wallsonem potkal ve Skelleftee.

"Zná mě, ví, jakým stylem hraju, takže nehrozí, že by ode mě trenéři očekávali něco jiného. Ve svém stylu se cítím nejkomfortněji a tím, že mě Hans zná, bude naše spolupráce o to jednodušší," podotkl Warg, který osobně zná i Gustafa Thorella. "Hráli jsme spolu několik let zpátky inline hokej. Erika neznám, ale je fajn, že nejdu do úplně cizího prostředí," dodal Warg.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články