Volejbalový magazín

Sparta vyhrála v přípravě nad Kladnem, Karlovy Vary zvítězily v Liberci

Sparta vyhrála v přípravě v Berouně nad Kladnem 4:2. V dalších soubojích celků z nejvyšší soutěže podlehl Liberec doma Karlovým Varům 1:3 a Vítkovice zdolaly Olomouc 4:3 po nájezdech. Dva extraligové celky neuspěly proti prvoligovým - Mladá Boleslav podlehla Slavii 2:3 a České Budějovice Třebíči 0:4. Mistrovský Třinec naopak zvítězil na ledě Frýdku-Místku 4:2, Plzeň porazila Šumperk 4:0 a Kometa zdolala 3:2 po nájezdech Zlín.

V trenérském souboji předčil Patera Vejvodu, Olomouc se připravuje už bez Krejčího

V duelu Kladna se Spartou se proti sobě postavili bývalý kladenští útočníci a spoluhráči ze slavné Blue Line Otakar Vejvoda mladší a Pavel Patera.

Padesátiletý Vejvoda se do Kladna vrátil po 26 letech strávených ve Švédsku, stejně starý Patera, někdejší kouč Mladé Boleslavi, se stal hlavním koučem Sparty.

Na kladenské střídačce v Berouně vedle Vejvody, Jiřího Burgra a Miroslava Macha tentokrát chyběl na rozdíl od úterního úvodního testu v Příbrami proti Českým Budějovicím (7:2) hrající majitel Jaromír Jágr, který má naplánované pozdější zapojení do hry.

Sparta nastoupila bez řady opor a zařadila několik juniorů či hráčů z partnerského prvoligového Sokolova včetně devatenáctiletého útočníka Petra Tona mladšího.

Syn bývalého elitního kanonýra a nynějšího sportovního manažera Petra Tona shodou okolností působil v sezoně 2019/20 ve švédském týmu do 18 let v Lidingö pod Vejvodou.

Obě branky Rytířů vstřelil Miroslav Indrák, za Spartu skórovali Andrej Fábry, David Dvořáček, Martin Jandus a Miroslav Jandus.

Vítězství Vítkovic nad Olomoucí, která nastoupila k prvnímu zápasovému testu, zařídil v rozstřelu Rostislav Marosz.

O branky Karlových Varů v Liberci se postarali David Kofroň, Tomáš Havlín a Martin Kohout. Jediný gól Bílých Tygrů při jejich premiérové přípravě vstřelil nový kapitán Michal Bulíř, který převzal "céčko" po Petru Jelínkovi.

Třinec po úterní prohře v první přípravě ve Vítkovicích 1:2 v prodloužení uspěl na ledě partnerského prvoligového Frýdku-Místku, dvěma góly se na tom podílel slovenský útočník Marko Daňo. Plzeň v úvodním testu uspěla se Šumperkem i díky dvěma brankám Martina Langa.

Mladá Boleslav nastoupila v přípravě také poprvé a o její prohře se Slavií rozhodl v 58. minutě Robin Všetečka. Pod vítězství Třebíče v Českých Budějovicích se gólem a asistencí podepsal obránce Lukáš Forman. Kometa si po remíze se Zlínem bez prodloužení dala hned nájezdy, v nichž rozhodl Adam Zbořil.

Výsledky přípravných hokejových zápasů:

HC Frýdek-Místek - Oceláři Třinec 2:4 (1:0, 0:4, 1:0)
Branky: 3. a 42. Dostálek - 27. a 35. Daňo, 25. Miloš Roman, 36. Zahradníček.

BK Mladá Boleslav - Slavia Praha 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
Branky: 4. Lintuniemi, 53. Kantner - 31. Poletín, 45. Kern, 58. Všetečka.

Rytíři Kladno - Sparta Praha 2:4 (1:0, 1:3, 0:1), hráno v Berouně
Branky: 14. a 38. M. Indrák - 26. Fábry, 34. Dvořáček, 39. M. Jandus, 57. M. Forman.

Motor České Budějovice - Horácká Slavia Třebíč 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky: 19. D. Michálek, 36. Tureček, 40. L. Forman, 51. Matěj Novák.

HC Plzeň - Draci Šumperk 4:0 (0:0, 4:0, 0:0)
Branky: 21. a 31. M. Lang, 31. Blomstrand, 37. F. Suchý.

HC Vítkovice - HC Olomouc 4:3 po nájezdech (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 28. Krieger, 46. Bernovský, 48. Mueller, rozhodující nájezdech Marosz - 11. Kolouch, 40. Švrček, 43. Dujsík.

Bílí Tygři Liberec - Energie Karlovy Vary 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 27. Bulíř - 19. Kofroň, 29. T. Havlín, 52. Kohout.

Kometa Brno - Berani Zlín 3:2 po nájezdech (2:0, 0:2, 0:0)
Branky: 9. R. Koblížek, 19. Gulaši, rozhodující sam. nájezd A. Zbořil - 21. Illéš, 39. Suhrada.