Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS 2020 Rakousko

Sparta posiluje obranu. Němečka přesvědčila spolupráce s koučem Hořavou

Ještě potřebovala vyztužit defenzivu, a to se jí povedlo. Hokejovou Spartu posílí obránce David Němeček, který naposledy působil ve finském týmu Lukko Rauma. Pětadvacetiletý bek s reprezentačními zkušenostmi podepsal s pražským klubem roční smlouvu.

Obránce David Němeček v duelu se Švédy
zdroj: ČTK/AP autor: Jessica Gow

"Získáváme velice kvalitního defenzivního obránce, jehož hlavní devízou je nejen tvrdost a důraz, ale také dobré bruslení. Na jeho příchodu měl velký podíl trenér Miloslav Hořava, který jej dobře poznal v Mladé Boleslavi. Je to zároveň i charakterově skvělý kluk, který dobře zapadne do naší kabiny," uvedl sportovní ředitel Petr Ton.

Němeček hrál ve Finsku v minulé sezoně, předtím v Česku oblékal dres Mladé Boleslavi a mateřské Plzně. V extralize má na kontě 145 zápasů, ve kterých vstřelil čtyři branky a přidal 18 asistencí.

"Po minulé sezoně jsme s agentem řešili další pokračování ve Finsku a ve Skandinávii obecně, jenže vinou koronaviru se jednání protahovala. V průběhu toho mi zavolal pan Hořava, se kterým se známe ze společného působení v Boleslavi, že by Sparta měla zájem. Nabídka od Sparty se těžko odmítá, byl jsem za ni rád, proto jsem ji přijal," uvedl Němeček, který v uplynulé sezoně odehrál dva zápasy v národním týmu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy