Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Mezinárodní taneční festival Ústí nad Labem

Sparta hlásí posilu v realizačním týmu, k trenérské sestavě se připojí Rulík

Trenér Radim Rulík se po nedávném odchodu z Litvínova stal novou posilou realizačního týmu hokejistů Sparty. František Výborný, Jaroslav Nedvěd i Martin Janeček u pražského týmu zůstávají. Vedení klubu se angažováním Rulíka nadále snaží najít cestu ke zlepšení, jeden z hlavních favoritů soutěže je 12 kol před koncem základní části až devátý.

Radim Rulík
zdroj: ČTK autor: Václav Šálek

"Sparta má mužstvo, které je respektované a má obrovský potenciál. Sledoval jsem ji samozřejmě jako soupeře a v posledních dnech i velmi podrobně jako neutrální pozorovatel," uvedl Rulík, který se již zapojil do přípravy mužstva. V pátek bude na sparťanské střídačce v extraligovém zápase v Jihlavě.

Pražané, kteří přes léto opět významně přebudovali kádr, podávají od startu sezony velmi nevyrovnané výkony. Koncem října byl odvolán Jiří Kalous a nahradil ho Výborný, jenž se s vedením klubu dohodl na smlouvě do konce sezony. Po polovině prosince přišel k týmu Janeček.

"Ozval se mi Franta Výborný, jestli bych neměl chuť rozšířit trenérský tým na Spartě. Neměl jsem v tu chvíli ještě v Litvínově vyřešené ukončení smlouvy, takže nejdřív muselo dojít k této dohodě, což se stalo, a pak jsem mohl řešit Spartu. Moc se na práci pro Spartu těším," přiblížil Rulík, jak ke spolupráci obou stran došlo.

Je nám líto, video expirovalo.
Do Sparty přichází trenér Rulík

Podle klubového webu utvoří rovnocennou trenérskou dvojici s Františkem Výborným. "Byl jsem z dřívějšího působení zvyklý na tenhle režim třeba s Mariánem Jelínkem. Jsem rád, že Radim Rulík přichází do Sparty a bude tu pracovat s námi," pochvaloval si Výborný.

Dvaapadesátiletý Rulík již ve Spartě působil během sezony 2010/11 spolu s Miloslavem Hořavou. Od října 2013 převzal Litvínov a Severočechy dovedl - opět ve spolupráci s Hořavou - v roce 2015 k prvnímu titulu v klubové historii. Před pár dny byl ale kvůli neuspokojivým výsledkům odvolán.

Týmu Vervy se od začátku ročníku nedaří a je předposlední. Ve sbírce úspěchů má Rulík i medaile ze světových šampionátů. V roce 2000 se jako asistent Jaroslava Holíka podílel na zisku zlaté medaile na juniorském mistrovství světa, o pět let později byl jedním z asistentů Vladimíra Růžičky na zlatém seniorském šampionátu ve Vídni.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy