Je nám líto, video expirovalo.

Sparta hlásí: Kapitán Hlinka u nás pokračuje

Praha - Útočník Jaroslav Hlinka bude pokračovat v pražské Spartě. Čtyřicetiletý kapitán týmu po nevydařeném závěru minulé sezony naznačoval, že uvažuje o konci kariéry, nakonec se však rozhodl hrát dál. "Jarda má smlouvu," řekl nový sportovní manažer Michal Broš, který by se nebránil posílení útoku.

Jaroslav Hlinka
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

"Sám to znám moc dobře. Starší hráči, když dopadne sezona dobře, jsou plní síly, nadšení a hráli by deset let. A když dobře nedopadne, tak se do hlav vloudí chmurné myšlenky," pousmál se bývalý vynikající útočník Broš, který ukončil aktivní kariéru před dvěma lety.

Čtyřicetiletý Hlinka se do mateřského klubu vrátil před pěti lety, v minulých třech sezonách byl kapitánem týmu a jednou z klíčových postav mužstva. V základní části uplynulého ročníku nasbíral 36 bodů ve 44 zápasech. V play-off přidal tři body ve čtyřech duelech, ale Sparta hned ve čtvrtfinále vyhořela v souboji s Kometou Brno a mistr světa z roku 2010 poté o své budoucnosti moc hovořit nechtěl.

"Jarda je připravený a věřím tomu, že bude lídr úspěšné sezony. Z mého pohledu se tak vyjádřil jen pod dojmem neúspěchu a rychlého konce sezony. Od té doby jsem z jeho strany nic takového nezaznamenal," řekl Broš.

Jaroslav Hlinka
zdroj: ČTK

Zároveň však bude Broš muset řešit výrazný přetlak v obraně, neboť na soupisce má aktuálně deset beků, kteří mají ambice stabilně nastupovat. "Někteří obránci budou muset odejít. Na druhou stranu v útoku jsme připraveni, ale dovedu si představit, že ještě nějaký prostor na posílení by mohl být. Záležet ale bude i na ekonomice," řekl Broš.

Sparta se pro příští sezonu rozhodla kompletně změnit brankářskou dvojici a místo Tomáše Pöpperleho s Filipem Novotným angažovala Samiho Aittokallia z Finska a Davida Honzíka.

"Podobné rozhodnutí je vždy obtížné, protože ta rovnice je jednoduchá. Pokud brankář chytá dobře, tým má šanci vyhrát, a pokud dobře nechytá, tým šanci nemá. Brankář může týmu zajistit vítězství, ale bohužel opačně to nejde. I když bude tým hrát sebelépe, nejde to. Doufáme, že jsme se rozhodli dobře a kluci v brance budou základním kamenem úspěšné sezony," přál si Broš.

K výrazným změnám došlo i v obraně, ve které skončil jen Vladimír Eminger, ale nově přišli Tomáš Dvořák, Tomáš Pavelka a naposledy Petr Zámorský. Z útoku odešli Jan Buchtele, Lukáš Cingel, Brian Ihnacak a Michal Řepík. Na jejich místa přišli norský reprezentant Alexander Reichenberg, Robert Říčka a Američan Vinny Saponari.

Hokejisté Sparty mají nyní volno po první části přípravy. Další část začne 17. července, kdy se k mužstvu na ledě připojí i Hlinka, jenž doposud trénoval individuálně.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy