Hokej v 10 minutách

SOUHRN 6. KOLA: Hradec Králové v repríze finále vyhrál v Třinci jasně 5:0

Hokejisté Hradce Králové ovládli v šestém kole extraligy reprízu posledního finále a zvítězili v Třinci jasně 5:0. Pardubice i díky dvěma brankám Lukáše Radila porazily Plzeň 4:1 a dál zaostávají pouze o skóre za vedoucí Spartou, ta přehrála 4:0 Olomouc. Vítkovice si připsaly čtvrtý nezdar za sebou, v Českých Budějovicích prohrály 1:2. Ve výborných výkonech naopak pokračuje Litvínov, Chemici přehráli Mladou Boleslav 5:2 a drží třetí příčku. Karlovy Vary díky třem brankám v poslední třetině přetlačily stejným výsledkem Liberec. Kladno podlehlo doma Brnu 1:4 a dál čeká na tříbodovou výhru.

Radost hokejistů Hradce Králové
zdroj: ČTK autor: Jaroslav Ožana

Východočeši vedli nad obhájcem titulu už ve 25. minutě o tři góly. Skóre otevřel Pavel Miškář v čase 4:57 a v úvodu prostřední části zvýšili obránci Tomáš Pavelka a Jerémie Blain, který vstřelil i čtvrtý gól týmu a v zápase si připsal tři body (2+1). Gólovou tečku udělal Oliver Okuliar. První čisté konto sezony vychytal Henri Kiviaho.

Oceláři Třinec – Hradec Králové 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 5. Miškář (Jasper, T. Pavelka), 22. T. Pavelka (Blain), 25. Blain (Lalancette), 41. Blain (Okuliar, Jasper), 50. Okulair (Chalupa). Rozhodčí: A. Jeřábek, Šír – Lederer, Rampír. Vyloučení: 3:3, navíc D. Voženílek – Marcel oba 5 min. Využití: 0:2. Diváci: 4104.

Sparta zůstává posledním neporaženým týmem

Pražané vyhráli i šestý zápas v nové sezoně. Olomouc vyšla potřetí za sebou bodově naprázdno, přestože udržela přes 27 minut bezbrankové skóre. Pak se však prosadili Roman Horák, již pošesté v ročníku kapitán Michal Řepík, ve třetí třetině pojistili výhru Jan Buchtele a druhým dnešním zásahem Horák. První čisté konto v sezoně vychytal Jakub Kovář.

Sparta Praha – HC Olomouc 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 28. R. Horák (Kestner, P. Kousal), 35. Řepík (Chlapík), 42. Buchtele (Hauser), 55. R. Horák (P. Kousal, Kestner). Rozhodčí: Cabák, Ondráček – Klouček, Thuma. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. Diváci: 7253.

Pardubice dál drží krok s vedoucí Spartou

Dynamo si díky vítězství 4:1 nad Plzní v domácím prostředí drží stoprocentní bilanci. "Indiáni" se prosadili až deset vteřin před koncem zápasu a klesli na předposlední místo tabulky.

Dynamo Pardubice – HC Plzeň 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 2. Radil (T. Dvořák, Hrádek), 31. Zohorna (R. Kousal, Vála), 45. Vála, 53. Radil (R. Kousal) – 60. Jansa (Adam, Indrák). Rozhodčí: Kika, Vrba – Axman, Bohuněk. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 9187.

Litvínov porazil Mladou Boleslav 5:2 a vyhrál popáté za sebou

"Chemici" i ve třetím domácím utkání v nové sezoně naplno bodovali. Gólem a asistencí k tomu pomohli Jindřich Abdul a kapitán Matúš Sukeľ. Mladá Boleslav neuspěla poprvé po sérii tří vítězství a s Litvínovem prohrála potřetí v řadě.

HC Litvínov – BK Mladá Boleslav 5:2 (2:0, 0:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 4. D. Kaše (Czuczman, D. Zeman), 11. Abdul (Baránek), 48. A. Kudrna (M. Sukeľ, Koblasa), 56. M. Sukeľ (Demel), 60. O. Kaše (Abdul) – 25. Lantoši (J. Aaltonen, O. Roman), 37. Malát (Šmerha, Pláněk). Rozhodčí: Úlehla, Šindel – Lhotský, Hnát. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4028.

Karlovy Vary ve třetí třetině zlomily odpor Liberce

Energie úspěšně zvládla i druhé domácí utkání v sezoně. Západočeši vítězství 5:2 rozhodli třemi góly ve třetí třetině, dvakrát se mezi střelce zapsal Filip Koffer. Liberec tak prohrál i čtvrté utkání na kluzištích soupeřů v sezoně.

Energie Karlovy Vary – Bílí Tygři Liberec 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 9. Rachůnek (Gríger, Kangasniemi), 33. Gríger (Rachůnek, Jiskra), 43. Koffer, 45. Koffer (Plutnar), 54. Kofroň (Redlich) – 26. Melancon (Flynn, Filippi), 37. Budík (Pérez, T. Galvas). Rozhodčí: Sýkora, Pilný – Brejcha, Gerát. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4016.

Motor otočil zápas s Vítkovicemi, rozhodl Kubík

České Budějovice otočily zápas s Vítkovicemi a vyhrály 2:1. Ostravané vedli 1:0, ve třetí třetině ale dvakrát inkasovali. O rozhodující gól se postaral v přesilové hře v 53. minutě Adam Kubík. Motor vyhrál i třetí domácí zápas v sezoně.

Motor České Budějovice – HC Vítkovice 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 47. Harris (Ordoš), 53. Kubík (Gulaš, Pýcha) – 26. Roberts Bukarts. Rozhodčí: Pražák, Květoň – Zíka, Hynek. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 5704.

Kladno po prohře s Kometou dál čeká na první tříbodovou výhru

Brno zvítězilo na ledě Kladna 4:1 a vyhrálo podruhé za sebou. Naopak Rytíři padli potřetí za sebou a v tabulce jsou i nadále poslední. Gólem a dvěma asistencemi se na výhře Komety podílel útočník Jakub Flek.

Rytíři Kladno – Kometa Brno 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 57. Ticháček (Plekanec, Frolík) – 8. Gazda (Pospíšil, Ďaloga), 33. Pospíšil (Moses, Flek), 43. Zaťovič (Flek), 54. Flek. Rozhodčí: Hribík, Jaroš – Špůr, Šimánek. Vyloučení: 3:4 a navíc Veber (Kladno) 5 min. a do konce zápasu. Využití: 1:0. Oslabení: 0:1. Diváci: 2793.