SOUHRN 46. KOLA: Vítkovice přemohly Olomouc, Kometa udolala Spartu až po nájezdech

Vítkovice si po zaváhání s Českými Budějovicemi připsaly výhru na ledě Olomouce. Domácí navzdory vysokému tempu v závěru utkání druhou branku přidat nedokázali a prohráli 1:2. Postup do předkola play-off však již mají jistý. V dalších utkáních šestačtyřicátého kola Kometa udolala Spartu až v samostatných nájezdech, Třinec loupil proti Litvínovu.

Radost hokejistů Vítkovic
zdroj: twitter.com/hcvitkovice

Kometa zdolala Spartu až po nájezdech

Brněnská Kometa zvládla duel šestačtyřicátého kola proti pražské Spartě až po samostatných nájezdech. Skóre před zaplněnou O2 arenou otevřel po chybě v rozehrávce Jakub Flek, jenž přesnou střelou k tyči prostřelil Kováře. Domácí odpověděli na počátku druhé třetiny, kdy Forman dorazil Řepíkovu střelu do brněnské branky.

Po vyrovnané hře o vítězi nerozhodlo ani prodloužení a na řadu přišly nájezdy. Za Spartu proměnil pouze Chlapík, brněnští naopak nezaváhali.

HC Sparta Praha – HC Kometa Brno 4:5 po sam. nájezdech (1:2, 3:2, 0:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 17. Hrabík (Beaudin, D. Vitouch), 21. Forman (Řepík), 34. Krejčík (Mikliš, Chlapík), 35. D. Vitouch (Hrabík) – 4. Flek (Zaťovič, Ščotka), 16. Moses (Cingel, A. Zbořil), 30. Pospíšil (Cingel, Zaťovič), 39. Cingel (A. Zbořil), rozhodující sam. nájezd Flek. Rozhodčí: Úlehla, Mrkva – Lhotský, Ondráček. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. Diváci: 14 674.

Kladno neudrželo vedení proti Plzni

Kladenští Rytíři nedokázali s Plzní udržet dvoubrankové vedení. Rytíři přitom dvoubrankové vedení drželi až do času 57:49. Pak již úřadovali Západočeši. Obrat zpečetil dvěma góly Adrián Holešinský. Plzeňští porazili Kladno 4:3 v prodloužení.

Rytíři Kladno – HC Škoda Plzeň 3:4 v prodl. (0:1, 1:0, 2:2 - 0:1)

Branky a nahrávka: 39. M. Procházka, 44. Smoleňák (Hejda, Ticháček), 56. Tralmaks (Klepiš)  19. Zámorský (Lev), 58. Rekonen (Zámorský, Lev), 59. Holešinský (Zámorský), 63. Holešinský. Rozhodčí: Hribik, Mejzlík  Frodl, Hynek. Vyloučení: 7:5, navíc Martenet (Kladno) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:3. Diváci: 1637.

Třinec loupil v Litvínově

Třinec si výhrou 5:2 nad Litvínovem zajistil přímý postup do čtvrtfinále. Domácí museli stav utkání otáčet, dvěma góly se na obratu podílel Andrej Nestrašil. Litvínov doplatil na časté faulování. Obhájce titulu využil hned tři přesilové hry.

HC Oceláři Třinec – HC Verva Litvínov 5:2 (0:1, 3:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 23. Nestrašil (M. Růžička, D. Voženílek), 26. Čacho (Hrehorčák), 36. Nestrašil (M. Růžička, J. Jeřábek), 42. Daňo (D. Voženílek, Nestrašil), 44. L. Hudáček (Kurovský) – 2. Zile (D. Kaše), 48. Zile (Havelka). Rozhodčí: Obadal, Ondráček – Lederer, Rampír. Vyloučení: 5:5. Využití: 3:0. Diváci: 5031.

Olomouc nestačila na Vítkovice

Úvodní gólovou šanci utkání měl po chybné rozehrávce hostů Knotek, branku však minul. Skóre pak otevřel až Rihards Bukarts, jenž dorážel ránu Percyho, a Vítkovice vedly 1:0. Druhou branku hostujícího celku pak přidal na začátku druhé třetiny Barinka. Domácím se podařilo snížit až během závěrečného tlaku. V dvaapadesáté minutě snižoval Navrátil. Další branku už však Olomouc přidat nezvládla.

HC Olomouc – HC Vítkovice Ridera 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 52. Navrátil (Kusko) – 18. Rihards Bukarts (Percy, Krieger), 21. Barinka (P. Zdráhal, Fridrich). Rozhodčí: Šír, Cabák – Axman, Blažek. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Diváci: 5187.

Hradec veze z Varů tři body

Další tři body si z Karlových Varů odvezli hokejisté hradeckého Mountfieldu. Hradci Králové se na ledě Energie daří, uspěli zde již poosmé v řadě. Bezbrankový stav přepsal v dvaadvacáté minutě přesnou trefou Lalancett. Další dvě branky pak hosté přidali ve druhé třetině po brance Okuliara a Pavelky.

HC Energie Karlovy Vary – Mountfield Hradec Králové 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)

Branky a nahrávky: 22. Lalancette (Pilař, Pláněk), 26. Okuliar (Jergl), 37. T. Pavelka (Okuliar, Blain). Rozhodčí: Šindel, Květoň – Šimánek, Hnát. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. Diváci: 2810.