SOUHRN 32. KOLA: Olomouc zatrhla Spartě posun do čela extraligy, Třinec rozstřílel Hradec

Sparta poprvé v prosinci prohrála a tento nezdar měl několik podtextů. Pražané nestačili v 32. kole hokejové extraligy překvapivě doma 1:4 na Olomouc, a tím pádem odmítli posun na první příčku před Pardubice, které se účastní Spengler Cupu. Navíc padli po šesti výhrách. Třinec a Litvínov uštědřily soupeřům příděly. Oceláři rozstříleli díky výborné třetí třetině, kterou ovládli 6:1, Hradec Králové 7:2. Litvínov o vánočních svátcích našel formu a uspěl potřetí za sebou. Při demolici poslední Mladé Boleslavi 6:1 se třikrát prosadil Lukáš Válek.

Potyčka v utkání Sparta – Olomouc
zdroj: ČTK autor: Kateřina Šulová

Olomouc vyloupila led Sparty

Hokejisté Sparty neuspěli po šesti výhrách a nevyužili šanci dostat se do čela soutěže před Pardubice. Doma překvapivě jasně prohráli s Olomoucí 1:4. Hanáci uspěli po třech porážkách. Velkou zásluhu na tom měl slovinský útočník Rok Macuh, který vstřelil dvě branky a přidal asistenci.

HC Sparta Praha – HC Olomouc 1:4 (1:1, 0:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 19. M. Forman (Irving, Sobotka) - 11. Macuh (Bambula), 41. Macuh (Plášek, Řezníček), 58. Bambula (Macuh, Kunc), 60. Nahodil (Ondrušek). Rozhodčí: Jeřábek, Mejzlík - Frodl, Klouček. Vyloučení: 5:4, navíc Němeček (Sparta) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 12 445.

Litvínov živí dobrou formu a roznesl poslední Mladou Boleslav

Třetí výhra v řadě. Hokejisté Litvínova porazili doma poslední Mladou Boleslav 6:1. Na výhře Severočechů se premiérovým hattrickem v nejvyšší soutěži podílel útočník Lukáš Válek, po dvou bodech zaznamenali také jeho spoluhráči Jindřich Abdul, Ondřej Kaše a Andrej Kudrna.

HC Verva Litvínov – BK Mladá Boleslav 6:1 (1:0, 3:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 13. Válek (Jaks, Abdul), 22. O. Kaše, 23. Válek (Abdul, Demel), 31. Hlava (Šalda, O. Kaše), 41. Koblasa (A. Kudrna, Jícha), 59. Válek (A. Kudrna) – 37. Skalický (Fořt, Lantoši). Rozhodčí: Jaroš, Květoň – Zíka, Šimánek. Vyloučení: 4:6, navíc J. Půček (Mladá Boleslav) do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 5823.

Třinec rozstřílel Mountfield

Domácí Oceláři prohrávali ještě ve 42. minutě 1:2, nakonec Východočechy deklasovali 7:2. Na obratu se podíleli za nerozhodného stavu 2:2 dvěma góly obránci Martin Marinčin a Jakub Jeřábek, jejichž trefy dělilo osm sekund. Hostům, kteří nebodovali počtvrté za sebou, se v 51. minutě zranil Eetu Laurikainen.

HC Oceláři Třinec – Mountfield Hradec Králové 7:2 (0:1, 1:0, 6:1)

Branky a nahrávky: 24. M. Růžička (A. Nestrašil, J. Jeřábek), 43. Pánik (A. Nestrašil, Polášek), 50. Marinčin (Kurovský, Smith), 50. J. Jeřábek (Čacho), 52. A. Nestrašil (M. Růžička), 58. Kundrátek (M. Růžička, Pánik), 59. Čacho (Hrehorčák) – 14. Lalancette (Jergl, Miškář), 42. Perret (Šťastný, Jasper). Rozhodčí: Mrkva, Obadal – Axman, Hlavatý. Vyloučení: 5:8. Využití: 3:2. Diváci: 5014.

Liberec otočil duel v KV areně

Bílí Tygři po dvou porážkách, při nichž inkasovali celkem čtrnáct branek, zabrali. Utkání v Karlových Varech dovedli k vítězství 4:2, přestože prohrávali v polovině zápasu 0:2. Dvě branky vstřelil Michal Bulíř, vítězný gól dal v 59. minutě Tomáš Filippi.

HC Energie Karlovy Vary – Bílí Tygři Liberec 2:4 (1:0, 1:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 3. Hladonik (R. Přikryl), 31. Stříteský (M. Rohan, T. Redlich) – 35. Bulíř (Flynn, Birner), 43. Rychlovský (Melancon, Faško-Rudáš), 59. Filippi (A. Najman, Melancon), 60. Bulíř (J. Vlach). Rozhodčí: Úlehla, Šindel – Brejcha, Thuma. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:2. Diváci: 5044.

Kometa zvládla přestřelku s Kladnem, v prodloužení rozhodl Ďaloga

Brňané ukončili nepříjemnou sérii pěti porážek. I přestože dotahovali v zápase na ledě Kladna manko 1:3 a 3:4. V čase 63:41 rozhodl bek Marek Ďaloga o vítězství 5:4 v prodloužení. Rytíři prohráli šestý z posledních sedmi zápasů. Dva jejich góly vstřelil bek Jake Dotchin, dvě nahrávky zaznamenal hrající majitel Jaromír Jágr.

Rytíři Kladno – HC Kometa Brno 4:5 v prodl. (0:1, 3:2, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 24. Sideroff (Ticháček, Pytlík), 25. Dotchin (Jarůšek, Jágr), 27. Dotchin (Kusý), 56. Jarůšek (Jágr, M. Procházka) – 1. Cingel (Ščotka, L. Kaňák), 35. Flek (Ščotka), 35. Kratochvíl (Marcinko), 57. Moses (Gazda, K. Pospíšil), 64. Ďaloga (Marcinko, Š. Lukeš). Rozhodčí: Hradil, Sýkora – Hynek, Špůr. Vyloučení: 2:4. Využití: 3:1. Diváci: 4683.

Vítkovice jedou dál na vítězné vlně

Úspěšnou sérii sedmi domácích vítězství České Budějovice neprodloužily. Nestačily na Vítkovice 3:4 po samostatných nájezdech. Ostravané vyhráli počtvrté za sebou, v rozstřelu rozhodl jediným úspěšným nájezdem Dominik Lakatoš.

Banes Motor České Budějovice – HC Vítkovice Ridera 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 29. Valský (Kondelík, Vráblík), 34. Ordoš (Kondelík, Harris), 59. Harris (Kondelík, Gulaš) – 6. Roberts Bukarts (Krieger), 28. M. Kalus z trestného střílení, 50. L. Kovář, rozhodující sam. nájezd Lakatoš. Rozhodčí: Šír, Kika – Lhotský, Hnát. Vyloučení: 3:2. Využití: 2:0. Diváků: 6421 (vyprodáno).