SOUHRN 22. KOLA: Pardubice v derby porazily Hradec, Kometa v Olomouci neuspěla, Kladno padlo v nájezdech

V jihomoravském derby byli v Olomouci domácí hokejisté ve 22. kole extraligy pány a porazili Kometu Brno 3:1. Vedoucí celek soutěže na svém ledě v Pardubicích ustál derby s Hradcem Králové a zvítězil 5:2. V dalších zápasech vyhrála Sparta v Liberci 5:4 a je druhá. Plzeň v prodloužení uspěla ve Vítkovicích. V Třinci Karlovy Vary vedly, ale prohrály 1:3. V boji o zlaté body u dna tabulky uspěla Mladá Boleslav v Kladně až v nájezdech a na samém dně tabulky jsou oba celky společně s Vítkovicemi a rozhoduje mezi nimi jen skóre.

Robert Kousal z Pardubic dává gól Hradci
zdroj: ČTK autor: Josef Vostárek

Přestřelku pod Ještědem vyhrála Sparta

Rozjetá Sparta jela na stadion nepříjemného soupeře, který ji z pěti posledních vzájemných zápasů čtyřikrát porazil. Jenže další úspěch Liberec nepřidal, prohrál podruhé za sebou. Sice vedl 1:0 a 4:3, ale hosté z Prahy přece jen potvrdili, že jsou v laufu a po trefách Kestnera, Kepmného, Mikliše, Mužíka a Řepíka vyhráli 5:4.

Bílí Tygři Liberec –⁠ HC Sparta Praha 4:5 (2:3, 2:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 5. M. Ivan (Flynn), 18. Flynn (Birner), 29. Filippi (A. Najman, Melancon), 33. Flynn (Hawryluk, A. Najman) - 14. Kestner (P. Kousal, R. Horák), 14. Kempný, 18. Mikliš (Kestner, J. Lajunen), 38. Mužík, 48. Řepík (Irving, Moravčík). Rozhodčí: Sýkora, Jaroš - Frodl, Kajínek. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 6816.

Liberec: D. Král - Knot, McCoshen, Melancon, M. Ivan, J. Dvořák, Budík, Derner - Faško-Rudáš, Filippi, Rychlovský - Hawryluk, A. Najman, Flynn - Kelly Klíma, Pekař, Birner - J. Pérez, J. Šír, J. Vlach. Trenér: Pešán.

Sparta: Kořenář - Mozík, Moravčík, Mikliš, Kempný, Irving, Němeček, Krejčík - Řepík, Sobotka, Chlapík - P. Kousal, R. Horák, Konečný - Kestner, J. Lajunen, Buchtele - M. Vitouch, O. Najman, Mužík. Trenér: Gross.

Plzeň otočila zápas ve Vítkovicích a v prodloužení rozhodla

Vítkovičtí hokejisté čekají na výhru už čtyři zápasy. Tentokrát si připsali do tabulky jen bod, když Plzni, která vyhrála druhý zápas z posledních sedmi, podlehli před vlastními fanoušky 2:3 v prodloužení. Přitom měli k úspěchu nakročeno výborně a po dvou třetinách vedli po gólech Barinky a Fridricha 2:0, jenže Mertl a Lev dokázali v poslední třetině vyrovnat a v prodloužení pak zápas rozhodl Zámorský.

HC Vítkovice Ridera –⁠ HC Škoda Plzeň 2:3 v prodl. (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 10. M. Barinka (P. Zdráhal, Mikuš), 38. Fridrich (Auvitu, P. Zdráhal) - 45. Mertl (Piskáček, Holešinský), 57. Lev (Söderlund), 61. Zámorský. Rozhodčí: Mrkva, Obadal - Hlavatý, Rožánek. Vyloučení: 4:3, navíc Percy do konce utkání - K. Hrabík 5 min a do konce utkání. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 4509.

Vítkovice: Machovský - Grman, Percy, Raskob, Mikuš, R. Jeřábek, Auvitu, L. Kovář - Lakatoš, Krieger, Roberts Bukarts - P. Zdráhal, M. Barinka, Fridrich - Kotala, Dej, M. Kalus - Krejsa, M. Přibyl, Peterek. Trenér: Trnka.

Plzeň: Pavlát - Zámorský, Malák, A. Jiříček, Laakso, Kvasnička, Dujsík, Piskáček - Schleiss, Mertl, Holešinský - Lev, M. Indrák, Söderlund - Rekonen, Jansa, Pour - Šiler, P. Straka, K. Hrabík. Trenér: Kořínek.

Kladno dvakrát vedlo, ale v nájezdech se radovala Boleslav

V zápase dvou největších otloukánků extraligy se nakonec radovali hráči Mladé Boleslavi, kteří si výhrou po nájezdech připsali další dva body. Teď jich mají u dna tabulky osmnáct stejně jako jejich nedělní soupeř a Vítkovice. Kladno dvakrát vedlo po gólech Smoleňáka a Frolíka, ale soupeř vždycky vyrovnal, když se trefili Jarvinen a Stránský. Zápas nevyřešilo ani prodloužení a v nájezdech se pak trefil jen boleslavský Lantoši.

Rytíři Kladno –⁠ BK Mladá Boleslav 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 11. Smoleňák (Ticháček, Klepiš), 30. Frolík (Pytlík) - 28. Järvinen (J. Aaltonen, Pyrochta), 46. J. Stránský (Osburn, Dvořáček), rozhodující sam. nájezd Lantoši. Rozhodčí: Hribik, Květoň - Ondráček, Thuma. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. Diváci: 2915.

Kladno: Brízgala - Dotchin, T. Hejda, Ticháček, Martenet, Veber, Slováček - M. Procházka, Klepiš, Tralmaks - Kusý, Pytlík, Smoleňák - Jarůšek, Melka, Frolík - O. Bláha, Babka, Strnad. Trenér: O. Vejvoda ml.

Mladá Boleslav: J. Růžička (na nájezdy F. Novotný) - Gewiese, Pyrochta, Osburn, Jánošík, F. Pavlík, A. Čech, Štibingr - Lantoši, Fořt, Skalický - J. Aaltonen, Järvinen, Malát - Šmerha, Suchý, Závora - J. Stránský, O. Roman, Dvořáček. Trenér: Král.

Třinec ve druhé třetině rychle otočil výsledek

V Třinci vedly Karlovy Vary po první třetině 1:0 po trefě Procházky, ale v úvodu druhé třetiny během minuty favorit otočil zápas ve svůj prospěch po gólech Nestrašila a Romana. V poslední části hry pak pečetil výhru Třince 3:1 opět Nestrašil.

HC Oceláři Třinec – HC Energie Karlovy Vary 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 21. A. Nestrašil (Kurovský, Kundrátek), 22. Miloš Roman (Hrehorčák, Čacho), 58. A. Nestrašil (Hrehorčák, Marinčin) - 14. O. Procházka (Gríger, D. Mikyska). Rozhodčí: Pilný, Šír - Bohuněk, Lederer. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 4439.

Třinec: Kacetl - Marinčin, Smith, Kundrátek, J. Jeřábek, Marian Adámek, Polášek, Nedomlel - D. Voženílek, P. Vrána, Pánik - Kurovský, Sikora, A. Nestrašil - Hrehorčák, Miloš Roman, Holinka - Doktor, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.

Karlovy Vary: Habal - Pulpán, Plutnar, Stříteský, D. Mikyska, Dlapa, Havlín, Huttula - O. Procházka, Gríger, T. Rachůnek - O. Beránek, Černoch, Hladonik - T. Redlich, Jiskra, Koffer - Zetterberg, Kofroň, Bernovský. Trenér: Bruk.

Kometa dala první gól, ale pak už stříleli jen hráči Olomouce

V Olomouci sledoval zápas s Kometou Brno plný dům. Fanoušky olomouckého týmu zmrazil v úvodní třetině hostující Vincour, který poslal Kometu do vedení. Jenže další góly už dávali jen domácí hráči Plášek, Sirota a Kunc. Ten trefou do prázdné branky v poslední minutě zápasu definitivně zmrazil naděje brněnského celku.

HC Olomouc –⁠ HC Kometa Brno 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 16. Plášek (Orsava, Ondrušek), 27. Sirota (Plášek, Orsava), 60. Kunc (Macuh) - 12. Vincour (Kos). Rozhodčí: Kika, Ondráček - Rampír, Axman. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 5500 (vyprodáno).

Olomouc: Konrád - Řezníček, Ondrušek, A. Rutar, Sirota, Švrček, Rašner, T. Černý - Bambula, J. Knotek, Kusko - J. Navrátil, Nahodil, Klimek - Orsava, Macuh, Plášek - Kucsera, Anděl, Kunc. Trenér: J. Tomajko.

Brno: Š. Lukeš - Lintuniemi, Ščotka, Holland, Kučeřík, Gazda, Ďaloga - Moses, Cingel, K. Pospíšil - Kos, Marcinko, Vincour - Flek, A. Zbořil, Zaťovič - Kratochvíl, Okál, Kohout. Trenér: Modrý.

Pardubice v derby potvrdily roli favorita

Nejlepší celek soutěže potvrdil svoji kvalitu i ve východočeském derby. Na svém ledě hostil Hradec Králové, který tentokrát na body nedosáhl. Když Okuliar vyrovnal v úvodu druhé třetiny na 1:1, zdálo se, že může být ze zápasu ještě drama. Pak se ale dvakrát trefil Kaut a jednou Cienciala. Štastný sice snížil na 2:4 a ještě vrátil hostům naději, jenže Mandát ji pátým gólem defintivně zrušil.

HC Dynamo Pardubice – Mountfield Hradec Králové 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 4. R. Kousal (T. Zohorna, Čerešňák), 26. M. Kaut (Radil), 46. M. Kaut (L. Sedlák, Hyka), 49. Cienciala (R. Kousal, T. Zohorna), 59. Mandát - 24. Okuliar (Blain), 54. Šťastný (Blain). Rozhodčí: Pražák, Šindel - Lhotský, Zíka. Vyloučení: 2:7. Využití: 3:0. Diváci: 10.194 (vyprodáno).

Pardubice: Will - Čerešňák, D. Musil, Košťálek, T. Dvořák, J. Kolář, Vála, Bučko - Hyka, L. Sedlák, Říčka - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - M. Kaut, A. Musil, Cienciala - Paulovič, Poulíček, Mandát. Trenér: Varaďa.

Hradec Králové: Lukáš - Blain, Jank, Pláněk, Kalina, Freibergs, T. Pavelka, P. Marcel - Eberle, Miškář, R. Pavlík - Jasper, Tamáši, Okuliar - Estephan, Lalancette, Perret - M. Chalupa, Pilař, Šťastný. Trenér: T. Martinec.

České Budějovice potěšil jediný gól

Jediný gól viděli fanoušci v Českých Budějovicích. Až v závěru zápasu jej dal Štencel a potvrdil tak, že jihočeský celek měl mírně víc ze hry. Litvínov po dvou výhrách opět narazil a stále hledá formu z úvodu sezony.

Banes Motor České Budějovice – HC Verva Litvínov 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branka a nahrávka: 56. Štencel (D. Simon). Rozhodčí: Jeřábek, Mejzlík - Hynek, Špůr. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváků: 6347.

České Budějovice: Hrachovina - Pýcha, Štencel, Hovorka, Gulaši, Kachyňa, M. Doudera, Vráblík - Gulaš, Kondelík, Ordoš - D. Simon, Harris, Kubík - M. Beránek, Vopelka, F. Přikryl - Valský, M. Toman, Chlubna. Trenér: Čihák.

Litvínov: Zajíček - D. Zeman, Zile, Demel, Baránek, Šalda, Czuczman, O. Baláž - O. Kaše, D. Kaše, Hlava - Koblasa, Kirk, Abdul - Zygmunt, Jurčík, A. Kudrna - Havelka, Gut, Maštalířský. Trenér: Mlejnek.