SOUHRN 15. KOLA: Sparta i podruhé v sezoně porazila Třinec, do čela se vrátily Pardubice

Sparta porazila v prodloužení Třinec 3:2, svým druhým gólem večera rozhodl v prodloužení Američan Josh Kestner. Pražané zvýšili na třetím místě náskok před svým soupeřem na šest bodů. Pardubice vyhrály 6:2 na ledě Kladna díky povedené třetí třetině, hattrickem se zaskvěl Hyka. Dynamo se vrátilo do čela tabulky, Litvínov totiž nebodoval v Plzni. Vítkovice díky brance Lakatoše z 59. minuty uspěly proti Mladé Boleslavi a přikovaly svého soupeře ke dnu tabulky.

Radost hokejistů Sparty
zdroj: ČTK autor: Ondřej Deml

Sparta zvítězila potřetí za sebou, když stejně jako v prvním vzájemném zápase porazila Třinec 3:2, tentokrát po prodloužení. Už po 52 sekundách poslal Oceláře do vedení Andrej Nestrašil, ale Josh Kestner v přesilovce a obránce Michal Moravčík skóre ještě do první přestávky otočili. V 57. minutě vyrovnal jediný střelec Slezanů Nestrašil, o výhře domácích rozhodl v čase 61:32 Kestner.

Sparta Praha – Oceláři Třinec 3:2 v prodloužení (2:1, 0:0, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Kestner (R. Horák, Kempný), 19. Moravčík (D. Vitouch, R. Horák), 62. Kestner (J. Lajunen, Moravčík) – 1. A. Nestrašil (Kundrátek, L. Hudáček), 57. A. Nestrašil (Daňo, L. Hudáček). Rozhodčí: Jeřábek, Kika – Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. Diváci: 11 023.

Pardubice vyhrály v Kladně 6:2 a zabraly po dvou porážkách. Hattrickem zazářil v barvách Dynama útočník Tomáš Hyka, Východočeši zdolali Rytíře pošesté v řadě. Kladnu skončila sedmizápasová bodová série, která pro něj byla nejdelší od ledna 2008. Symbolicky ve 14. minutě aplaudovali diváci vestoje Tomáši Plekancovi, který v sobotu oznámil ze zdravotních důvodů konec kariéry.

Rytíři Kladno – Dynamo Pardubice 2:6 (0:1, 2:1, 0:4)

Branky a nahrávky: 27. Tralmaks (Ticháček, Sideroff), 29. Klepiš (Kusý, Dotchin) – 20. Hyka (L. Sedlák, Čerešňák), 24. Říčka (Cienciala), 42. R. Kousal (Cienciala), 44. Hyka (L. Sedlák), 48. Vondráček (O. Rohlík), 59. Hyka (Čerešňák). Rozhodčí: Pražák, Pilný – Ondráček, Šimánek. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:2. Diváci: 2956.

Plzeň vyhrála počtvrté z posledních pěti zápasů, když přehrála dosud vedoucí Litvínov 5:2. Po bezbrankové první třetině si domácí rozhodující náskok vypracovali třemi trefami během prostřední dvacetiminutovky. Střelecky aktivnější hosté nedokázali zareagovat a klesli na 2. místo tabulky za Pardubice. Vítězný gól indiánů zaznamenal finský obránce Aleksi Laakso, jenž ještě díky trefě do prázdné branky zaznamenal premiérové dvě extraligové trefy.

HC Plzeň – HC Litvínov 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 22. Jansa (K. Hrabík), 26. Malák (Piskáček, Pour), 35. Laakso (Schleiss, M. Indrák), 51. Söderlund (Holešinský), 59. Laakso (Piskáček) – 30. O. Kaše (D. Kaše), 59. Kirk (Maštalířský, Abdul). Rozhodčí: Hribik, M. Sýkora – Hynek, Zíka. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. Diváci: 5264.

Vítkovice vyhrály na ledě poslední Mladé Boleslavi 3:2 a ukončily sérii tří extraligových porážek. Ve druhém duelu pod hlavním trenérem Pavlem Trnkou, který se posunul do nové role po rezignaci Miloše Holaně, Ostravané poprvé uspěli. Rozhodl o tom v čase 58:54 kapitán Dominik Lakatoš. Bruslařský klub popáté za sebou doma nebodoval a na posledním místě tabulky ztrácí na svého přemožitele už pět bodů.

BK Mladá Boleslav – HC Vítkovice 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 5. Skalický (Bernad, Lantoši), 43. Pláněk (Malát) – 12. Raskob (Mueller, M. Kalus), 40. Krieger (Percy, Chlán), 59. Lakatoš (Raskob, Mikuš). Rozhodčí: Ondráček, Stano (SR) – Kajínek, Špůr. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 2479.

Liberec navázal na páteční vysoké vítězství 8:0 z Mladé Boleslavi a doma porazil Hradec Králové 5:4. Východočeši se trápí a prohráli počtvrté z posledních pěti zápasů. Bílí Tygři položili základ vítězství již v první třetině, kterou vyhráli 2:0. Domácí se poté dostali do vedení 5:2, Východočeši ale nesložili zbraně a dvěma góly v závěru zápas ještě zdramatizovali.

Bílí Tygři Liberec – Hradec Králové 5:4 (2:0, 2:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 4. A. Najman (Bulíř), 8. J. Dvořák, 23. Filippi (Rychlovský), 29. Bulíř (Budík), 45. Budík (McCoshen) –26. Miškář (Blain, Jergl), 36. Okuliar (Miškář), 55. Okuliar (Jergl, T. Pavelka), 57. Lalancette (Miškář, Blain). Rozhodčí: Mrkva, Cabák –Frodl, Lederer. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:1. Diváci: 5026.

Brno porazilo v souboji sousedů v tabulce Karlovy Vary 3:0 a oplatilo jim porážku z úvodu sezony. O výhře Komety rozhodly dvě branky ve druhé třetině. Brňané vyhráli podruhé za sebou a bodově se dotáhli na čtvrtý Třinec, gólman Dominik Furch udržel potřetí v sezoně čisté konto.

Kometa Brno – Energie Karlovy Vary 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Ščotka (Zaťovič, Lintuniemi), 21. Marcinko (Kohout, Kučeřík), 31. Holík (Zaťovič, Flek). Rozhodčí: Šindel, Květoň – Klouček, Thuma. Vyloučení: 2:6. Bez využití. Diváci: 6278.

Olomouc přehrála České Budějovice 5:2, o rozdílový gól se ve druhé třetině postaral Lukáš Nahodil, který skóroval poprvé v tomto ročníku. Hanáci na svém ledě zvítězili podruhé za sebou, ale celkově to pro ně byla teprve druhá výhra z posledních sedmi duelů. Jihočeši čekají už osm utkání na plný bodový zisk a jen jednou během této série vyhráli.

HC Olomouc – Motor České Budějovice 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 17. Plášek (Řezníček), 31. Navrátil (Anděl, Rašner), 36. Nahodil (Orsava, Rašner), 46. Kusko (Macuh, Kucsera), 59. Macuh – 26. Ordoš, 33. Pýcha (Kondelík, Vopelka). Rozhodčí: Obadal, Šír – Axman, Blažek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4526.