EURO 2024 Německo

SOUHRN 12. KOLA: Dynamo zlomilo odpor Třince v prodloužení. Litvínov zase posunul vítězný rekord

Repríza loňského semifinále pro Pardubice. Vedoucí tým tabulky hokejové extraligy ve šlágru 12. kola přetlačil Třinec doma 4:3 v prodloužení, ovšem promarnil vedení 3:1. Čtyři body zapsal Lukáš Radil (1+2). Jen o skóre je druhý Litvínov, který nezastavuje a pokračuje ve vítězné sérii. Jedenácté vítězství za sebou si zajistil proti Vítkovicím výsledkem 6:3. Kometa otočila i díky hattricku Steve Mosese zápas s Libercem. Kladno doma zdolalo v prodloužení Motor, ale je o skóre poslední. Z chvostu tabulky utekla Mladá Boleslav po výhře v Olomouci.

Třinecký Miloš Roman v potyčce s Tomášem Zohornou z Pardubic
zdroj: ČTK autor: Josef Vostárek

Litvínov opět vylepšil klubový rekord

Už jedenáct výher v řadě čítá rekord litvínovského klubu. Verva se o to postarala v domácím utkání proti Vítkovicím, když uspěla 6:3. Chemici rozhodli duel především čtyřmi góly ve druhé části. Nejproduktivnější hráč soutěže David Kaše vstřelil dvě branky, bratr Ondřej měl bilanci 1+1. Vítkovice na severu Čech nedokázaly navázat na čtyři výhry, dvě z nich si ale připsaly v Lize mistrů. K úspěchu jim nepomohly ani dva góly Dominika Lakatoše.

HC Verva Litvínov – HC Vítkovice Ridera 6:3 (2:2, 4:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 5. O. Kaše, 14. Koblasa (Abdul, Baránek), 31. M. Sukeľ (A. Kudrna), 32. D. Kaše (O. Kaše, Hlava), 33. D. Kaše (Baránek), 36. Kirk (Válek) – 2. Lakatoš (Raskob), 20. Krieger (M. Kalus), 42. Lakatoš. Rozhodčí: Kika, Květoň – Ondráček, Thuma. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:1. Diváci: 5025.

Ztrátu pardubického vedení napravil Poulíček

Souboj dvou favoritů na titul dospěl do prodloužení, ačkoliv Dynamo vedlo už 3:1 nad Třincem po dvou třetinách. V čase 63:31 rozhodl Patrik Poulíček. V utkání zazářil Lukáš Radil, který ke gólu přidal tři asistence. Východočeši tak zvítězili popáté za sebou. Pardubice oslavily desátou výhru, nadále platí, že od začátku ročníku ještě nevyšly ani jednou naprázdno.

HC Dynamo Pardubice – HC Oceláři Třinec 4:3 v prodl. (2:0, 1:1, 0:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Radil (R. Kousal, T. Zohorna), 15. Vála (R. Kousal, Radil), 28. Čerešňák (Radil), 64. Poulíček (Radil) – 21. M. Růžička (Polášek), 43. Pánik (M. Růžička), 44. Kurovský (Smith, L. Hudáček). Rozhodčí: Jeřábek, Pražák - Klouček, Bohuněk. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 9982.

Moses nasázel první hattrick v extralize, Zaťovič sehrál 800. zápas

Kometa se vrátila do nepříznivě vyvíjejícího se utkání. Brňané prohrávali v osmé minutě 0:2 po brankách Jaroslava Vlacha, ale pak už skórovali jen oni. Nakonec Jihomoravané i díky prvnímu hattricku Steve Mosese v extralize zvítězili 5:2 nad Libercem. Poskočili na sedmé místo tabulky o bod za čtvrtý Třinec, který hostí v neděli. Bílí Tygři prohráli druhé z posledních šesti utkání a jsou devátí. Jubilejní 800. utkání v extralize odehrál brněnský kapitán Martin Zaťovič.

HC Kometa Brno – Bílí Tygři Liberec 5:2 (0:2, 2:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 29. Moses (Ščotka, Flek), 38. Moses (Ščotka, Flek), 45. Kučeřík (A. Zbořil, Marcinko), 58. Moses (A. Zbořil), 59. A. Zbořil (Marcinko) – 7. J. Vlach (Budík), 8. J. Vlach (Filippi). Rozhodčí: Hribik, Pilný – Hnát, Lhotský. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. Diváci: 6433.

Kladno vyhrálo poprvé doma

Hokejisté Kladna zdolali doma České Budějovice 3:2 v prodloužení, a na pátý pokus poprvé v sezoně doma vyhráli. Rozhodl o tom v čase 63:04 z trestného střílení kanadský útočník Deven Sideroff. Rytíři popáté za sebou bodovali, potřetí z toho vyhráli, ale přesto klesli na poslední místo o skóre za Mladou Boleslav. Motor prohrál popáté v řadě a čtyřikrát z toho to bylo v nastavení.

Rytíři Kladno – Banes Motor České Budějovice 3:2 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 18. Smoleňák (Veber, Melka), 29. O. Bláha (Pytlík, T. Hejda), 64. Sideroff z trestného střílení – 32. Ordoš (Kondelík, Štencel), 50. Harris (Pýcha, Kondelík). Rozhodčí: Sýkora, Šindel – J. Svoboda, Hynek. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3274.

Příspěvek navrátilce Káni nestačil, rozhodl Aaltonen

Bruslaři utnuli v Olomouci po sérii šesti proher čekání na bodový zisk, v 48. minutě rozhodl o výhře 3:2 Juhamatti Aaltonen. Dva body za gól a nahrávku zaznamenal Jan Káňa, který se vrátil na Hanou z Vítkovic. Hanáci prohráli počtvrté v řadě a podruhé za sebou v základní hrací době.

HC Olomouc – BK Mladá Boleslav 2:3 (0:0, 2:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 30. J. Knotek (J. Káňa, Navrátil), 35. J. Káňa (Ondrušek, Orsava) – 26. Lantoši (Pyrochta), 27. Osburn (O. Roman), 48. J. Aaltonen (Osburn, Lantoši). Rozhodčí: Jaroš, Ondráček – Axman, Lederer. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:3. Diváci: 4275.

Plzeň se zlepšuje a posouvá se tabulkou

Západočeši uspěli potřetí z posledních čtyř zápasů, hosté z Hradce Králové za stejnou dobu potřetí prohráli. Indiáni po vítězství 3:2 poskočili na desátou příčku tabulky po předchozím nepovedeném startu do soutěže, kdy se nacházeli i na posledním místě. V urputném utkání domácí v každé z třetin jednou skórovali a hosté se přes střeleckou převahu gólově prosadili až ve třetí části. Vítěznou trefu zaznamenal Adrián Holešinský, jenž ve 49. minutě zvyšoval na 3:1. Celkem 44 úspěšných zásahů si připsal domácí brankář Samuel Hlavaj.

HC Škoda Plzeň – Mountfield Hradec Králové 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 15. Rekonen (M. Indrák, Zámorský), 29. Malák (Holešinský, Söderlund), 49. Holešinský (Söderlund) – 46. Okuliar (Miškář, Blain), 59. T. Pavelka (Blain, Jergl). Rozhodčí: Šír, Cabák - Brejcha, Zíka. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:2. Diváci: 4534.

HC Sparta Praha – HC Energie Karlovy Vary 2:5 (1:2, 1:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 10. D. Vitouch (Hauser, Němeček), 23. J. Lajunen (Irving, Kestner) – 4. O. Beránek (Černoch), 11. Gríger (T. Rachůnek), 44. Koffer (T. Redlich), 54. O. Procházka (Zetterberg, Plutnar), 59. Kangasniemi (Gríger). Rozhodčí: Pražák, Jaroš – Hynek, Zíka. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 12 544.