Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Touchdown

Snajpr pro start ročníku. Oceláře po dohodě s Detroitem posílí Zadina

Varianta, o které uvažuje spousta evropských hráčů, jež nehrají nynější play-off NHL a zapojí se do ní až při prosincovém startu, se naplnila. A tedy útočník Filip Zadina z Detroitu zahájí sezonu v české extralize, konkrétně v Třinci. Oceláři se dohodli s Red Wings na zapůjčení šestky draftu z roku 2018 do poloviny listopadu, pak by se měly v zámoří rozběhnout přípravné kempy.

Filip Zadina
zdroj: ČTK/AP autor: Paul Sancya

V Třinci se Zadina setká s otcem Markem, který je asistentem trenéra Václava Varadi. K Zadinově angažmá v Třinci výrazně pomohlo, že se sám hráč bude finančně spolupodílet na uhrazení vysoké pojistky.

"I když děláme vše pro to, aby se sezona rozjela v řádném termínu, nacházíme se v nejisté době. Bylo by velmi riskantní platit velké množství peněz za pojistku pro hráče NHL, když se může stát, že odehraje třeba jen tři utkání," řekl sportovní manažer Jan Peterek.

"Filip se nabídl, že se na té finanční zátěži bude sám podílet. Je to ohromné gesto, kterého si vážíme, a ukazuje to, jak moc stojí o to si v Třinci zahrát," doplnil Peterek na adresu talentovaného střelce, který v NHL odehrál 37 zápasů a nasbíral 18 bodů za devět branek i přihrávek.

S Třincem už Zadina trénoval a nyní je jasné, že dres Ocelářů oblékne stejně jako v minulosti jeho otec, který má v jejich barvách na kontě 338 zápasů. "Pro mě to bylo jednoduché rozhodování. Třinec patří v Česku ke špičce. Myslím, že právě tady jsou ty nejlepší podmínky pro hokej v Česku," prohlásil Zadina.

Těší se na spolupráci i s Varaďou. "Vedl mě v juniorské reprezentaci, vyhráli jsme pod ním Hlinka Gretzky Cup," připomněl Zadina, jenž startoval na dvou mistrovstvích světa dvacítek i dvou MS osmnáctek. Šest zápasů už stihl i za dospělou reprezentaci.

Varaďa o Zadinu hodně stál a kontaktoval i svého někdejšího protihráče a nynějšího generálního manažera Detroitu Steva Yzermana. "Jsem rád, že se situace s Filipem nakonec podařila dotáhnout do zdárného konce a bude u nás působit. Kontaktoval jsem Steva Yzermana, nastínil naše plány s Filipem a vizi jeho využití v rámci pauzy v NHL," uvedl Varaďa.

"Vedení Detroitu i Filip ví, že u nás bude poctivě pracovat, jak jsme zvyklí, a proč by i pro Red Wings bylo dobré, aby jejich mladý hráč odehrál před startem NHL zápasy v ostrém tempu," doplnil kouč Třince. Zázemí klubu viděli zástupci Red Wings na přelomu roku při juniorském MS v Ostravě a Třinci.

V nejbližších zápasech Varaďa ještě Zadinu do sestavy neplánuje zařadit. "Filipa budeme připravovat na ostrý start soutěže, která věřím, že začne v termínu. Během září ještě budeme hrát přípravné utkání, kde by Filip mohl dostat prostor," dodal Varaďa. Třinec vstoupí podle rozpisu do extraligy v pátek 18. září v Brně proti Kometě.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy