Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Vyhlášení mistrů automobilového sportu

Šestnáctiletý Škarek pochytal 56 střel. Propocený jsem byl dost, přiznal

Litvínov - Slibnou budoucnost může mít před sebou teprve šestnáctiletý brankář Jakub Škarek, který hájí branku hokejistů jihlavské Dukly. V utkání baráže na ledě stále úřadujícího mistra extraligy Litvínova sice jeho tým padl 1:4, mladý gólman však předvedl výborný výkon, když z 60 střel pochytal 56.

Jihlavský brankář Jakub Škarek
zdroj: ČTK/Pavlíček Luboš

"Propocený jsem byl dost v každé třetině, nemůžu si stěžovat na nedostatek práce," řekl po utkání mladý jihlavský brankář. "Mám ale takové zápasy rád, když jsem v permanenci. Těch 56 dobrých zásahů je dost, naposledy na mě šlo tolik střel v mladším dorostu B proti Třebíči, to myslím bylo 64 střel. Takže jsem si zachytal dobře. Proti takovému soupeři se navíc nechytá každý den," připomněl Škarek.

Litvínovští nebyli dvě třetiny schopni najít na Škarka recept. Z 38 střel se ujala pouze jediná a skóre bylo vyrovnané 1:1. Až ve třetím dějství se domácí rozstříleli a za záda hostujícího brankáře dokázali dostat kotouč hned ve třech případech. Verva díky tomu vyhrála 4:1.

"Není to jen má zásluha, že jsme tak dlouho odolávali. Kluci hráli výborně už u nás v tom domácím utkání. Nebyli jsme o tolik horší. Příště vyhrajeme za tři body," dodal odhodlaně Škarek, který měl v základní části úspěšnost zákroků 93,11 procenta, což je vynikající číslo.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Litvínov - Jihlava

Pro srovnání - Branislav Konrád z Olomouce, jenž byl nejlepší v tomto směru z extraligových gólmanů, vykázal úspěšnost 92,96 procenta. Všechny branky dostal odchovanec jihlavské školy na vyrážečku, ale že by z toho dělal nějakou velkou vědu, to ani náznakem.

"Nemyslím si, že to je moje slabina... Je to jen tím, že to tam padlo. Je to shoda okolností. Musím se podívat na video, abych zase věděl, co zlepšit. A budu makat dále," řekl Škarek, který si svou premiéru mezi dospělými odbyl 12. září proti Ústí nad Labem (4:1).

Jakub Škarek: "Na to, že jsme šli do baráže jako outsideři, si nevedeme špatně. Příště už přidáme tři body za vítězství."

Jihlava má po šesti odehraných kolech baráže šest bodů. Zdaleka však není o ničem rozhodnuto, na druhou Slavii ztrácí pouhé čtyři body. Takže druhá polovina baráže slibuje velmi zajímavou podívanou. "Šest bodů je dobrých, musíme makat jako tým a body přibudou další," prohlásil Škarek.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy