Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS 2019 Nizozemsko

Série špatných výsledků stála Kruppa místo. Spartu dočasně povedou Hlinka a Ton

Uwe Krupp už není trenérem Sparty Pražský celek se německého kouče rozhodol odvolat po sérii špatných výsledků, která ve středu vyvrcholila vysokou domácí prohrou s Libercem. Třetí tým extraligy dočasně povedou sportovní ředitel Petr Ton a sportovní manažer Jaroslav Hlinka.

Kouč hokejové Sparty Uwe Krupp
zdroj: ČTK autor: David Taneček

Společně s německým koučem byl kvůli špatným výsledkům mužstva odvolán i asistent Jaroslav Nedvěd. Nového trenéra chce Sparta představit v nejbližších dnech. Podle webu hokej.cz by měl tým převzít Miloslav Hořava.

"S blížícím se play-off bylo třeba udělat razantní rozhodnutí s ohledem na klesající výkony týmu, které zůstávaly za naším očekáváním. Kádr jsme před sezonou i v jejím průběhu výrazně posílili. Ač jsme pro zlepšení situace udělali maximum a trenérskému tandemu dali stoprocentní důvěru, tým nadále výsledkově a především herně stagnoval," uvedla generální manažerka Barbora Snopková Haberová.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih a ohlasy utkání Sparta - Liberec

Sparta je aktuálně třetí, z posledních šesti zápasů ale získala jen dva body za výhru v prodloužení nad posledními Pardubicemi. Ve středu doma jednoznačně prohrála s vedoucím Libercem 2:6.

Další utkání čeká Spartu v pátek, kdy se představí v Třinci. Proti úřadujícímu mistrovi tým jistě povedou Ton a Hlinka. "Naším úkolem je tým zejména probudit a povzbudit a dodat mu klid před dalšími důležitými zápasy v závěru základní části soutěže. Jsme již v úzkém kontaktu," řekl Ton.

Čtyřiapadesátiletý Krupp převzal Spartu před začátkem minulé sezony a v prvním roce Pražané pod jeho vedením skončili desátí v základní části extraligy. V předkole play-off prohráli s Vítkovicemi. Před začátkem aktuálního ročníku ale Sparta, která v létě změnila majitele, výrazně posilovala a noví hráči přicházeli i v průběhu sezony.

Pokud Kruppa opravdu nahradí Hořava, vrátí se na střídačku Sparty po téměř deseti letech. V části sezony 2010/11 u týmu působil společně s Radimem Rulíkem. Hořava ale pro iSport.cz uvedl, že aktuálně není se Spartou v kontaktu.

Sparta je sedmým klubem, který v této sezoně mění složení realizačního týmu. K podobnému kroku se rozhodlo již vedení Brna, Hradce Králové, Zlína, Vítkovic, Litvínova a Pardubic. Dynamo změnilo trenéry již dvakrát, místo Ladislava Lubiny nastoupil nejprve jeho asistent Radek Bělohlav a později mužstvo převzal Milan Razým.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy