Následuje
Branky, body, vteřiny

Růžička mladší: Popereme se o titul

Praha – Hokejisté Slavie si až překvapivě snadno poradili s Kladnem ve čtvrtfinále play-off a jsou prvními semifinalisty. Od roku 2001 je to již desátá účast svěřenců Vladimíra Růžičky mezi nejlepší čtyřkou. Letos o to překvapivější, že se před začátkem ročníku od Pražanů příliš nečekalo.

Slávisté se radují z postupu přes Kladno
zdroj: ČTK autor: Šulová Kateřina

"Můžeme si říct na rovinu, že před sezonou jsme to nečekali," řekl Vladimír Růžička mladší. Syn slávistického trenéra převzal ve čtvrtfinálové sérii proti Kladnu roli kanonýra a v pěti zápasech se trefil pětkrát. Slavii jen těsně uniklo vítězství v základní části, a tak Pražané věří, že semifinále pro ně nebude konečnou stanicí.

"Není to jen řečnění, že může extraligu vyhrát kdokoliv a my se o to popereme. Budeme chtít co nejdál," navázal čtyřiadvacetiletý centr. "Odpočineme si a budeme se těšit na další kolo. Minulý rok jsme to nehráli a jsme všichni nažhavení a chceme udělat co nejlepší výsledek.

Pražané měli nejlepší defenzivu v základní části a Kladnu v pěti zápasech povolili jen tři góly. "Vidíme, že funguje to, co jsme hráli už ke konci minulé sezony. Jen jsme si na ten styl museli delší dobu zvykat a myslím si, že už to máme docela propracovaný a sedlo si to," pochvaloval si Růžička.

Slavia v rozhodujícím duelu využila všechny tři své přesilovky, což byl klíč k úspěchu. "Byla to i trošku klika, že nám to tam padalo. Přijde nám všem, že přesilovky furt hrajeme tragicky, ale teď to tam nějak padá. Jsme za to rádi," doplnil Růžička.

Byl rád, že tým uspěl, přesto v první třetině nehrál podle svých představ. "Kdyby vedlo Kladno 1:0 nebo 2:0, tak by nikdo nemohl říct půl slova. Naopak ve druhé třetině jsme jim utekli a pohlídali jsme si to," doplnil Růžička a pochválil brankáře Dominika Furcha, který zastoupil dosavadní jedničku v sérii Miroslava Kopřivu. "Chytal výborně. Uvidíme, kdo bude chytat dál." 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy