Následuje
ČT Šumavský skimaraton

Růžička bude trénovat Hradec. Martinec ale na lavičce zůstává

Extraligoví diváci se mohou těšit na sledování další atraktivní persony. Vladimír Růžička prožil po jarním pádu s Chomutovem další kariérní sestup, kdy působil v prvoligové Kadani na pozici konzultanta. Nyní jeho služby ale využije v současnosti šestý tým nejvyšší soutěže Hradec Králové. K odvolání současného trenéra Tomáše Martince ale nedojde. Dle východočeského vedení by měla dvojce fungovat jako rovnocenné duo.

Růžička ještě na lavičce Chomutova
zdroj: ČTK autor: Hájek Ondřej

S informací přišel deník Sport. Růžičkovo jméno se skloňovalo i ve spojitosti s Litvínovem, protože o jeho angažmá uvažoval litvínovský šéf Jiří Šlégr. V Hradci se fanoušci transparenty o víkendu negativně vymezili proti jeho jmenování, nicméně vedení týmu došlo k jinému názoru.

Šestapadesátiletý Růžička, bývalý vynikající útočník a olympijský vítěz z Nagana, byl jakožto trenér dlouhodobě spjatý s pražskou Slavií. Od roku 2015 až do konce minulé sezony vedl Chomutov, který na jaře z nejvyšší soutěže sestoupil. Bývalý reprezentační kouč Růžička, jenž dovedl české mužstvo ke dvěma titulům mistrů světa (2005 a 2010), následně působil v prvoligové Kadani jako konzultant.

Na Růžičkovi s Martincem nyní je, aby se domluvili na tom, jakým směrem se bude mužstvo ubírat. Zároveň spolu budou řešit skladbu realizačního týmu. Nově složená trenérská dvojice má vést mužstvo už v pátečním utkání na ledě Vítkovic a vedení klubu věří, že změna povede nejen k lepším výsledkům, ale rovněž ke zlepšení herního projevu.

Růžička povede Hradec společně s Martincem


"Spoléhám se na pracovitost, loajalitu a oddanost klubu v osobě Tomáše Martince, doplněnou talentem a obrovskou zkušeností Vládi Růžičky. Domnívám se, že jsme vytvořili nejsilnější trenérský tandem v extralize. Věřím, že budoucnost potvrdí správnost tohoto rozhodnutí," uvedl prezident a spolumajitel klubu Miroslav Schön.

Královéhradečtí vyhráli na úvod extraligové sezony čtyři zápasy z pěti, ale v dalších pěti vystoupeních byla jejich bilance zcela opačná a přidali jen tři body. Vedle extraligy ale zvládli základní skupinu Ligy mistrů a zajistili si postup do play-off.

Sílící spekulace o možném Růžičkově příchodu se nakonec staly realitou i přesto, že v úterý Hradec Králové zdolal obhájce titulu Třinec 1:0 po samostatných nájezdech. V tabulce jsou Východočeši šestí se sedmibodovým mankem na vedoucí Brno.

Růžička je třetím novým koučem v rozehraném ročníku extraligy, v obou předchozích případech dosavadní hlavní trenér tým opustil. Nejdříve byl po porážce 4. října ve Zlíně v 7. kole odvolán z lavičky Pardubic Ladislav Lubina a tým převzal jeho asistent Radek Bělohlav. Minulý týden ve čtvrtek skončil ve Zlíně Antonín Stavjaňa a nahradil jej Robert Svoboda. V úterý nepřijalo vedení Litvínova rezignaci Jiřího Šlégra, jenž u týmu pokračuje.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy