Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Réway jde na zkoušku do Kladna. Moc šancí už mít nebude, myslí si Jágr

Z plánovaného boje o místo ve Spartě sešlo, v extralize by si přesto útočník Martin Réway mohl zahrát. Zlobivé dítě slovenského hokeje se pokusí restartovat povadající kariéru v Kladně. Čtyřiadvacetiletý hráč, který v předešlých třech sezonách odehrál s ohledem na zdravotní problémy jen minimum zápasů, přijde k Rytířům na zkoušku.

"Je to určitě talentovaný hráč. Záleží, jak tu šanci uchopí. Moc jich už mít nebude. Jde o to, jak to vezme a jak se poučil z minulých let. Že na to hokejově má, to dokázal jindy. Slyším i hlasy, že kdyby chtěl, může být i nejlepší. Opravdu má všechno ve svých rukách," řekl majitel klubu Jaromír Jágr na exhibiční akci ve Znojmě.

Talentovaný útočník měl původně zamířit na test do Sparty, za kterou v minulosti již úspěšně hrál, nakonec se ale rozhodl jinak. Podle informací deníku Sport odmítl absolvovat fyzické testy, jejichž součástí měly být také kontroly na alkohol a drogy.

"My jsme věděli, že o něj má zájem Sparta. Respektovali jsme to, je to její hráč. Čekali jsme spíš, jak se domluví se Spartou," uvedl Jágr.

Réway odešel ze Sparty v průběhu sezony 2015/16, kdy zamířil do Švýcarska. Následně podepsal smlouvu s Montrealem a chtěl se prosadit v NHL. Celou sezonu 2016/17 byl nucen kvůli problémům se srdcem vynechat, další ročník začal na farmě v AHL, kde ale rychle skončil a odešel do Slovanu Bratislava.

V KHL ale na své předešlé výkony nenavázal a příliš se mu nevydařila ani minulá sezona. Nejprve neuspěl na zkoušce v extraligovém Hradci Králové, poté hrál za třetiligový slovenský Dolný Kubín a švédské Tingsryds. Celkem však v sezoně 2018/19 odehrál jen 12 zápasů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články