Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Středoevropský pohár 1955

Reprezentace mi zvedla sebevědomí, pochvaloval si Brízgala po první nule v sezoně

Adam Brízgala přispěl k ukončení černé osmizápasové série Kladna bez vítězství první nulou sezony. A nejen to. V zápase, který Rytíři vyhráli nad Litvínovem 3:0, si Brízgala zapsal i asistenci při třetím gólu. V aktuální sezoně se stal v Kladně gólmanskou jedničkou a díky výborným výkonům ho trenéři české reprezentace povolali i na kemp před Turnajem Karjala.

Adam Brízgala
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

"Byl skvělý na zvednutí sebevědomí. Asi je vidět, že svou práci dělám dobře, když jsem dostal příležitost si s nimi zatrénovat. Hrozně mě to potěšilo," řekl Brízgala.

"Cítím se dobře. Výkony, které podávám, nejsou špatné. Samozřejmě někdy je to lepší, někdy horší. Konečně nám to vyšlo na výhru, což mě těší," uvedl.

Pětadvacetiletý brankář udržel v extralize třetí nulu v kariéře, předchozí dvě byly na hřištích soupeřů v Plzni a Vítkovicích. Až nyní se dočkal doma a mohl si skočit před kotel kladenských fanoušků. "Skvěle fandili, burácelo to tady," děkoval Brízgala.

Střelce soupeře vynuloval až ve svém šestnáctém utkání sezony. K čistému kontu se neupínal. "Nulu beru jako třešničku na dortu. Potěší to, zlepší vám statistiky, ale není to gró zápasu. Nejdůležitější jsou tři body," podotkl pražský rodák.

"Brankář nulu většinou moc neovlivní. Byla to skvěle odvedená týmová práce. Kluci zablokovali spoustu střel, skvěle odehráli oslabení. Já měl trochu štěstí, Litvínov smůly, že párkrát netrefil prázdnou bránu."

Brízgala měl i druhou asistenci při trefě Denise Kusého do prázdné branky. "Ani nebyla cílená. Odrazil jsem jejich střelu do rohu, puk sebral bek a nahrál Kusému," popsal, jak se zapsal do statistik utkání.

Kladno vyhrálo po víc než měsíci, což náležitě oslavilo v kabině i před svými nejvěrnějšími. "Obrovská úleva. Snad se z toho odrazíme. Neustále jsme se snažili vytvářet tlak, drželi jsme to celý zápas," hodnotil Brízgala, který dostává víc příležitostí než Kanaďan Landon Bow.

"Každý dobrý zákrok mi zvedl sebevědomí. Chvíli neměli nic, pak menší závar, pár střel za sebou. Bylo to nahoru dolů. A my konečně dělali, co jsme si řekli," dodal Brízgala.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články