Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
74. ZLATÁ PŘILBA

Ranař Komety Miller dostal za napadení Kubiše trest na 5 zápasů

Praha – Hokejisté Komety Brno přišli na zbytek sezony o kanadského obránce Ryleyho Millera. Disciplinární komise extraligy mu zastavila činnost na pět zápasů za napadení zlínského Pavla Kubiše ve druhém utkání finále play-off. Miller už tak do finálové série nezasáhne. Flastr v podobě peněžní pokuty dostal i trenér Brna Kýhos za kritiku rozhodčích po utkání.

Potyčka Ryleyho Millera z Brna a Pavla Kubiše ze Zlína (leží na ledě)
zdroj: ČTK autor: Dalibor Glück

Miller napadl pěstmi Kubiše v 59. minutě duelu za rozhodnutého stavu 3:0. Do té doby přitom do utkání nezasáhl. Trenér Vladimír Kýhos poté v České televizi přiznal, že se jednalo o odplatu za Kubišův zákrok na brněnského útočníka Vojtěcha Němce v předchozím zápase.

Rozhodčí Millerovi udělili stejně jako Kubišovi, který se přitom jen pasivně bránil, dva menší dvouminutového tresty. Předseda disciplinární komise Karel Holý mu ale zastavil činnost.

"Hráč napadl protihráče čtyřmi ranami pěstí po vhození buly a další tři rány pěstí do oblasti hlavy a krku mu uštědřil ve chvíli, kdy protihráč ležel na zemi," zdůvodnil Holý verdikt a poukázal na skutečnost, že napadení nepředcházela žádná herní situace.

Je nám líto, video expirovalo.
Bitka Millera a Kubiše před koncem 2. finále extraligy

Vysoký pětizápasový trest dostal proto, že Miller už byl za podobnou situaci potrestán v březnu, kdy v 59. minutě duelu 50. kola základní části v Třinci napadl Jakuba Orsavu. I tehdy byl zápas již rozhodnutý, Oceláři vyhráli 10:2.

Disciplinární komise potrestala pokutou 10 tisíc korun i trenéra Komety Kýhose, který v rozhovoru po utkání kritizoval výkon hlavních rozhodčích Martina Fraňa a Vladimíra Pešiny. Herní řád extraligy přitom zakazuje hráčům, trenérům a funkcionářům hodnotit v den utkání výkony arbitrů.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články