Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
a EURO s Petrem Ševčíkem

Radivojevič: Nemám problém s tím oslavit titul v Praze

Liberec – Ať už finále dopadne jakkoliv, prožívají liberečtí Bílí tygři nejlepší sezonu v klubové historii. Po pátečním vítězství proti Spartě je navíc za stavu 3:2 na zápasy dělí jediná výhra od premiérového titulu. Zkušený slovenský útočník Branko Radivojevič dobře ví, jak nelehký extraligový finiš pro Bílé Tygry ještě bude. 

Branko Radivojevič
zdroj: ČTK autor: Petrášek Radek

"Jsme blíže, ale stále to je ještě strašně daleko," řekl Radivojevič. "Potřebujeme udělat ještě jeden krok, ale Sparta je strašně silný soupeř. Budou rozhodovat maličkosti a také to, kdo bude mít více sil," dodal pětatřicetiletý útočník.

Předčasné myšlenky na titul odhání a plně se soustředí na dění na ledě. "Máme dost zkušené mužstvo na to, abychom věděli, jak daleko to je. I když oni budou více po tlakem. Ale máme ho na sobě i my, protože to chceme v Praze ukončit a nevracet už sérii domů. Sedmý zápas by byl loterií," tuší Radivojevič. "Čím dříve to ukončíme, tím lépe. I kdybychom měli slavit v Praze. S tím já bych neměl nejmenší problém," pousmál se.

Držitel stříbra (2012) a bronzu (2003) z mistrovství světa v páteční páté bitvě opět prokázal, že patří k lídrům týmové ofenzivy. Ve 35. minutě dal pro domácí Bílé Tygry ohromně důležitý gól na 2:2 po přihrávce zadáka Tomáše Mojžíše.

"Trochu nám nešly nohy, ale věděli jsme, že musíme počkat na nějakou šanci a já to se štěstím proměnil. 'Mojža' dobře načasoval nahrávku. Bek byl otočený více ke mně, takže neviděl, že přihrávka přichází. Díkybohu, že to tam spadlo a nám se trošku ulevilo. Za vyrovnaného stavu 2:2 se pak jde do třetí třetiny lépe," popsal Radivojevič. "Byl jsem hlavně rád, že to vyšlo, je jedno, kdo ty góly dá."

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih a ohlasy 5. finále Liberec - Sparta

Radivojevič na povedenou základní část navázal již 17 body (5+12) ve 13 zápasech vyřazovacích bojů. Ve třetí třetině byl také u vítězné trefy z končící 56. minuty. Michal Řepík dorazil jeho střelu. "Super, že to tak dopadlo. Já se to snažil jen dostat na branku, ale odrazilo se to. 'Řepa' ví, kde má stát. Má na góly strašný čuch," ocenil Radivojevič desetigólového střelce Severočechů v play-off.

Ani Řepíkův gól nemusel být ještě vítězným. Po Mojžíšově faulu na unikajícího Jaroslava Hlinku nařídili sudí v poslední vteřině trestné střílení. Jenže proti Jánu Lašákovi neuspěl. "To bylo na infarkt, ale Jánko nás podržel. Pro mě je ale trošku nepochopitelné, že devět vteřin před koncem máme puk u nich v pásmu a najednou je z toho trestné střílení. Divákům se musel zápas líbit, měl všechno. Vedení se přelévalo z jedné strany na druhou a byl napínavý až do konce. Naštěstí s dobrým koncem pro nás," oddechl si Radivojevič.

Hlinkův nájezd nesledoval. "Na střídačce jsem sklopil hlavu dolů a čekal na odezvu diváků. Přišla ta správná. A mně spadl kámen ze srdce," přiblížil pocity liberecké střídačky, před níž Hlinka nájezd prováděl. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy