Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Švédsko - Lotyšsko

Řádění covidu v extralize nepolevuje, do karantény míří nově Vítkovice a Brno

Vítkovice a Brno jsou dalšími extraligovými týmy, které musí kvůli nemoci covid-19 v kádru do karantény. Ostravané si již v úterý s předstihem odložili zápas s Hradcem Králové, po potvrzení nemoci u hráčů a rozhodnutí krajské hygienické stanice nebudou hrát ani v neděli s Libercem. Kometa si odložila tři nejbližší zápasy.

Vítkovický střelec Dominik Lakatoš
zdroj: ČTK autor: Jaroslav Ožana

"Podezření na nákazu covid-19 se ve vítkovickém týmu potvrdilo. Na základě výsledků PCR testů jde A-mužstvo Vítkovic z rozhodnutí krajské hygienické stanice do karantény," uvedli představitelé ostravského klubu.

Podobná situace panuje i v Brně, které nebude hrát v plánovaných termínech zápasy s Kladnem, Olomoucí a Pardubicemi.

Co dostalo Vítkovice v tabulce nahoru? Poslechněte si Hokej fokus podcast:

"Důvodem jsou pozitivní testy na covid-19 u několika hráčů a členů realizačního týmu," uvedli zástupci Brna. Zpět do soutěže by se Kometa měla zapojit v pátek 28. ledna, kdy se utká s Karlovými Vary.

Do pátečního programu 44. kola extraligy se nezapojí ani Liberec. Severočeši se s ohledem na epidemiologickou situaci a nemocné hráče ve svém kádru domluvili s Českými Budějovicemi na odložení zápasu. Motor již oznámil, že bude nově hrát v Chomutově proti Kladnu.

"Vzhledem k aktuálnímu vývoji epidemiologické situace se Bílí Tygři dohodli na odložení pátečního domácího utkání s Českými Budějovicemi. Posunut bude i nedělní souboj ve Vítkovicích kvůli karanténním opatřením v týmu soupeře," uvedli představitelé severočeského klubu.

Jihočeši, kteří byli v karanténě v minulém týdnu, se dohodli s Rytíři, že si předehrají zápas 47. kola, který se měl původně hrát v neděli 30. ledna. Kladnu se uvolnil páteční termín, v němž se měli Středočeši původně utkat s Kometou.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články