Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS v orientačním běhu 2024

Pytlík se střelecky probudil a nasázel hattrick. Pan Jágr si nás vzal do parády, řekl

Konečně přišel jeho střelecký průlom. Jaromír Pytlík se stal hrdinou zápasu v Plzni, když pomohl hattrickem hokejistům Kladna ke druhé výhře v sezoně, po divokém průběhu 5:4 v prodloužení. Mladý forvard ocenil pomoc hrajícího vlastníka kladenského klubu Jaromíra Jágra, který svým spoluhráčům ordinuje speciální tréninky.

Kladenský Jaromír Pytlík a plzeňský Jakub Lev
zdroj: ČTK autor: Miroslav Chaloupka

"Je to pro mě celkem úleva. Nemyslím si, že bych podával špatné výkony, ale po loňském zranění jsem se nemohl trefit. K výhře je pěkný bonus, že mi to tam konečně napadalo," usmíval se spokojený dvaadvacetiletý střelec, který se v základní části minulé sezony prosadil ve 33 zápasech gólově pouze dvakrát a obě trefy zaznamenal shodou okolností právě proti Plzni.

Výrazný vliv na své zlepšené gólové produkci připisuje i majiteli Rytířů a svému jmenovci Jágrovi. "V prvních čtyřech utkáních jsme měli spoustu šancí, ale nedávali jsme je. Takže si nás vzal pan Jágr do parády po tréninku, tak teď se to asi projevilo. Pálili jsme s ním snad dvě stě puků. Z voleje nebo do mantinelu. Má ohromně silné zápěstí, musím ho ještě pořádně cvičit," uznal talentovaný bývalý mládežnický reprezentant Pytlík.

Každý den od rána do večera na stadionu

"Vzorná je jeho píle. Každý den. Ani jednou nic nevynechá. Je mu přes padesát, ale od rána do večera ho vidíte na stadionu. Tohle je pro nás mladé kluky ohromná pomoc. Protože i když se vám nechce, stejně tam půjdete, když vidíte, jak to má nastavené on," dodal směrem k nejslavnějšímu tuzemskému hokejistovi 190 centimetrů vysoký pravák, který společně se svými spoluhráči dokázal čtyřmi brankami během druhé třetiny otočit dvoubrankové manko.

"Stačila nám první trefa a najednou jsme začali chodit víc do brány a střílet. Hned nám to tam padalo. Jen mě mrzí, že jsme ve třetí třetině byli tak pasivní a o náskok přišli. Ale jsme rádi za výhru v prodloužení," pochvaloval si Pytlík. "Doteď nám to vůbec nepadalo při hře pět na pět, maximálně jen v přesilovkách. Máme se od čeho odpíchnout. Potřebujeme body," dodal závěrem Pytlík.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články