Následuje
FAT PIPE FLORBAL CHODOV - Ivanti Tigers Jižní Město

Prorazí Sparta v předehrávce vylepšenou obranu Vítkovic?

Praha - Předehrávaný souboj týmů, jež hrají od reprezentační pauzy pod vedením nových trenérů, otevře dnes 24. kolo hokejové extraligy. Pražská Sparta se staronovým koučem Josefem Jandačem v něm přivítá Vítkovice, které pod Peterem Oremusem zatím pokaždé bodovaly. Žádnému soupeři se navíc dosud nepodařilo vstřelit Ostravanům v základní hrací době více než jednu branku.

Sparta - Vítkovice
zdroj: ČT24 autor: Zbyněk Stanislav

Sparta vyhrála pět z posledních sedmi duelů a její motivace je jasná - postupně se zmenšující propast od desáté příčky, z níž lze ještě postoupit do vyřazovacích bojů. Na desátý Chomutov nyní Pražané ztrácejí pět bodů a oproti Pirátům mají ještě zápas k dobru. "Desáté místo je pro nás opravdu tím prvním vytčeným krokem, který chceme udělat," řekl Jandačův asistent Jan Votruba.

Tým z metropole navíc povzbudily poslední zápasy venku, kde se Spartě dosud nedařilo, ale poslední dvě vystoupení dokázala ve Zlíně i na ledě rozjetého Litvínova přetavit ve vítězství. Do té doby přitom sparťané čekali na výhru venku od 2. kola, kdy dobyli Liberec. "Včera jsme hráli výborný zápas, měli jsme ho vyhrát za tři body. Budeme na to chtít navázat, i když jsou Vítkovice rozjeté a nedostávají góly," připomněl Votruba.

"Určitě přijedou zase s urputnou obranou. Bylo by dobré dát první gól, aby tu obranu museli pak trošku otevřít a vznikal prostor pro přečíslení a brejkové situace. Chceme samozřejmě vyhrát i proto, že jsme naposledy nezvládli derby se Slavií," doplnil Votruba. Přetrvávající potíže spojené s nedávným zraněním zápěstí drží mimo hru zkušeného beka Jana Hanzlíka.

Sparta navazuje na nedávnou akci "Sparťanská krev", kdy hráči prvního týmu, klubové legendy i fanoušci již pošesté darovali krev. Po předložení dárcovské legitimace získá její držitel - pokud daroval krev od ledna tohoto roku - na zápas s Ostravany dva lístky zdarma.

Trenér Sparty Josef Jandač
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

Vítkovičtí pod novým koučem pookřáli a sázka na důslednou obranu jim zatím přináší ovoce: deset z dvanácti možných bodů a celkem jen čtyři zápisy do kolonky obdržených gólů ve čtyřech zápasech.

Oremus nezastírá, že ani do Prahy se tým nevydává s myšlenkami na totální ofenzivu. "Naše defenziva zatím funguje perfektně, přináší nám to výsledky a já můžu jen doufat, že to tak bude pokračovat. Čeká nás ale velice kvalitní soupeř, který po změně trenérů sbírá body. Musíme zůstat skromní, poctivě pracovat a být důslední," plánoval Oremus, jenž dlouhodobě postrádá trojlístek Kudělka, Káňa, Punčochář.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy