Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS Urban Cycling

Pro Spartu zdvižený prst, uvědomil si dvougólový, leč poražený Němeček

Takhle tedy ne. Spartu zaskočily Karlovy Vary. Ani dva góly obránce Davida Němečka nepomohly Pražanům k výhře, Západočechům podlehli 4:5 v prodloužení a ofenzivně laděný bek přiznal, že výkon Sparty měl k ideálu daleko.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih a ohlasy utkání Sparta - K. Vary

"Beru to tak, že je to cenná lekce. Takový budíček. Zdvižený prst, že to nepůjde samo a musíme pracovat denně na tréninku. Poctivou prací jet dál a vyhrávat zápasy," řekl Němeček po utkání, po jehož skončení byli sparťanští hráči poměrně dlouho bez trenérů zavřeni v kabině.

"K tomu bych nic moc neříkal. Zkrátka jsme si něco řekli. Je to standardní postup. Po každém zápase to nějak zhodnotíme. Chceme se poučit z chyb a posunout se dále. Zlepšit se," uvedl sedmadvacetiletý bek.

Za prohrou podle jeho slov bylo neproměňování šancí. "Je pravda, že jsme měli mraky šancí a zápas se mohl vyvíjet jinak, ale na šance se nehraje. I přesto, že si šance vytvoříme a neproměníme je, tak nemůžeme dostat tolik gólů. Věděli jsme, že budou bruslit, bojovat a čekat na naše chyby. To, co jsme jim dali, tak proměnili." uvedl.

Dalším problémem Sparty byl vysoký počet vyloučení. Domácí dostali osm menších trestů a soupeř jednu z pěti přesilovek využil. "Dost to změní průběh zápasu. Od začátku sezony nás disciplinovanost trošku trápí a musíme to zlepšit. Nemůžeme se takhle oslabovat. Bere to síly, některým to bere šťávu a další vystydnou a pak je těžké dostat se zpět do zápasu," podotkl Němeček.

Snad se od výhry na Spartě odpíchneme, přáli si Černoch s Rachůnkem

Pod vítězství Karlových Varů se podepsali hned dva hráči, kteří v minulosti působili ve Spartě. Jiří Černoch a Tomáš Rachůnek měli velkou radost, že Energie podruhé v sezoně dokázala bodovat.

"Byl jsem tady celé dětství, do nějakých třiadvaceti let, takže vždy, když hrajeme proti Spartě, tak je to pro mě speciální a hrozně se těším. Jsem rád, že se mi proti Spartě daří. Vždy, když ji porazíme, tak mám o to větší radost," řekl Černoch, jenž je odchovancem Sparty.

Rachůnek ve Spartě strávil jen necelé tři sezony na začátku seniorské kariéry, takže bere duely s Pražany méně prestižně. "Už je to deset let, takže je to pro mě normální zápas. V kádru Sparty zůstali snad dva kluci. Speciální to je v tom, že jde o Spartu, o výborného soupeře," podotkl Rachůnek.

Oba hráče jen mrzelo, že Energie neudržela vítězství v základní hrací době, o které je připravil gól Jakuba Krejčíka v čase 59:28. "Je to škoda, ale i tak si toho hrozně vážíme. Na Spartě nemůžeme mít v hlavě, že je vyhraný zápas, dokud nezazní siréna. Musíme se z toho poučit a sehrát to lépe," uvedl Rachůnek. "Ale hráli jsme dobře a nebyla to žádná haluz," podotkl zlínský odchovanec.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články