Mezinárodní závody spřežení CAI Kladruby nad Labem

Příjemné zchlazení v letní přípravě. Sparta přehrála Liberec

Praha – I přes parné léto jsou v plném proudu přípravy týmů na nový ročník hokejové extraligy. Ani pětatřiceti stupňové vedro neohrozilo přípravné utkání v pražských Holešovicích, Sparta porazila Liberec 3:1. Třinečtí hokejisté nadělili Frýdku-Místku desítku. Ani ve třetím vystoupení během léta nenašla přemožitele Olomouc.

Josef Jandač na lavičce Sparty
zdroj: ČTK autor: Pavel Paprskář

Hokejisté s nadšením přivítali v parných dnech schladit se u ledu. "Je to lepší než pracovat někde na dálnici a opravovat D1. Tady se člověk aspoň trošku schladí," uvedl s úsměvem útočník Liberce Michal Birner.

Liberec po nevydařené loňské sezoně vsadil na kvalitu a tým kromě reprezentanta Birnera posílili i jeho někdejší spoluhráči z pražského Lva Michal Řepík a Martin Ševc. "Liberci se poslední tři sezony moc nevydařili. Plán je jasný. Nejdříve postoupit v Champions League ze skupiny, pak se dostat do play-off," uvedl Ševc.

Sestřih přípravného utkání Sparta - Liberec s ohlasy

Liberec nezačal proti Spartě vůbec špatně. Svěřenci kouče Josefa Jandače s libereckými Bílými Tygry po první dvacetiminutovce prohrávali, ale slovenské posily Michal Čajkovský a Andrej Kudrna, který se mezi střelce zapsal dvakrát, dokázaly skóre otočit na konečných 3:1.

Třinecká střelnice

Finalista extraligy Třinec sice velmi záhy se svým farmářským druholigovým celkem prohrával, ale hned během první třetiny dokázal kontrovat pěti trefami. Před vyprodaným hledištěm haly Polárka s více než dvoutisícovou kapacitou pak sice Oceláři prohráli druhou třetinu, ale nakonec potupili domácí "desítkou" (10:4).

V přípravných zápasech se zatím daří Olomouci. Hanáci si po skalpu brněnské Komety v nájezdech a Třince (2:0) připsali vítězství na samostatné nájezdy i proti Vítkovicím. V základní hrací době skončil zápas 1:1, nájezdy rozhodl Pekr.

Rovněž v nájezdech padl Zlín na ledě účastníka Kontinentální ligy Slovanu Bratislava. Berani dvakrát dorovnali těsné vedení domácích, Sedláček v 57. minutě zařídil pokračování, v dovednostní disciplíně však převážil misky vah na stranu slovenského celku Viedenský.

První liga hrála prim

Ve zbývajících čtyřech duelech prohráli extraligisté na ledě prvoligových celků. Chomutov v severočeském derby podlehl v Ústí nad Labem 3:4, sestoupivší Slavia jasně přehrála Karlovy Vary 5:2, Kladno zejména díky skvělé první třetině (4:1) porazilo Plzeň 5:3 a České Budějovice přehrály tým Pardubic těsně 2:1.

Výsledky přípravných hokejových zápasů

HC Olomouc - HC Vítkovice Steel 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)

Branky: 2. Herman, rozhodující sam. nájezd Pekr - 45. Kucsera.

ČEZ Motor České Budějovice - HC Dynamo Pardubice 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Branky: 12. Žovinec, 18. Rob - 21. Štajnoch.

HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec 3:1 (0:1, 3:0, 0:0)

Branky: 30. a 40. Kudrna, 26. Čajkovský - 6. Jelínek.

HC Slovan Ústí nad Labem - Piráti Chomutov 4:3 (1:0, 3:2, 0:1)

Branky: 5. Holomek, 21. Rys, 26. Smetana, 38. Merta - 23. Dušek, 32. Rýgl, 55. Rutta.

HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)

Branky: 49. a 59. J. Doležal, 5. Jiránek, 25. Robinson, 37. Markovič - 13. Zadražil, 32. Vachovec.

Rytíři Kladno - HC Škoda Plzeň 5:3 (4:1, 0:1, 1:1)

Branky: 2. Stach, 9. Lukáč, 10. Bílek, 13. Dalecký, 60. Kindl - 17. Indrák, 40. Johnson, 42. Kubalík.

HC Frýdek-Místek - HC Oceláři Třinec 4:10 (1:5, 3:2, 0:3)

Branky: 1. Meidl, 21. Káňa, 23. Matuš, 36. Dresler - 50. a 57. Marek Růžička, 3. Adamský, 7. Chmielewski, 9. M. Doudera, 14. Hrňa, 15. Rufer, 22. Irgl, 38. Klesla, 42. Dravecký.

HC Slovan Bratislava - PSG Zlín 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1)

Branky: 19. a 39. Nedorost, rozhodující sam. nájezd Viedenský - 24. Holík, 57. Sedláček.