Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 2000: Česko - Francie

Před Nieuwendykem jsem musel trochu máknout, smál se Jágr

Kladno - V galapředstavení hvězdného Jaromíra Jágra se změnil duel hokejistů Kladna s pražskou Spartou, který ozdobil majitel Rytířů třemi góly a jednou asistencí. Posila Středočechů pro výluku v NHL se předvedla i před generálním manažerem Joem Nieuwendykem z Dallasu, který tak mohl litovat, že Jágr nemůže při současném dění v zámoří plnit svou roční smlouvu se Stars. "Musel jsem před ním trochu máknout. Nemohl jsem se flákat jako minulé zápasy. Extra motivace... Ale aby si zase nemyslel, že takhle hraju pořád," smál se Jágr.

Jaromír Jágr
zdroj: ČTK autor: Michal Doležal

Českým fanouškům převedl hattrick naposledy loni ve čtvrtfinále mistrovství světa v Bratislavě proti USA, v extralize to bylo naposledy před osmi lety v duelu proti Znojmu. Svůj povedený večer načal v 11. minutě krásným sólem přes celé hřiště. "Byl jsem tak překvapenej, že jsem vůbec nevěděl, co mám dělat... Někdy se to povede," okomentoval opět s úsměvem svůj slalom. "Každý zápas je jiný a každý soupeř na tebe hraje jinak. Některý s tebou bruslí, takže puk tak často nemáš."

Stihl prokličkovat obranou Sparty a rychle oklamat i gólmana Marka Schwarze. "Teď jsem si vzal puk za naší bránou, takže jsem ho měl celou dobu pod kontrolou. Záleželo jen na mně, jakým způsobem ty hráče obehraju. Když člověk dostane přihrávku a neví úplně přesně, tak musí zpomalit. Takhle jsem si mohl přizpůsobit rychlost hře," doplnil.

Jaromír Jágr: "Já jsem měl dneska šance, že jsem mohl dát pět šest gólů. Nejsem vyloženě střelec, i když mi to tam dneska docela padalo. A i si myslím, že všechny góly byly hezký. Sám jsem byl překvapený."

S chutí hrajícího Jágra nezastavil ani sparťanský tvrďák David Kočí, který se jej ve třetí třetině snažil bránit. "To už bylo víceméně rozhodnuto," řekl Jágr, jehož se snažil Kočí trefit v souboji za brankou, ale kladenská hvězda stihla hlavnímu nárazu uhnout. "To vidím, já mám oči všude," smál se Jágr.

V zápase se cítil dobře a nedávné problémy s kyčlí jsou pryč. Kvůli nim odstoupil ze zápasu v Karlových Varech a následně chyběl v Liberci a vrátil se na led v úterý proti Kometě Brno. "Díky bohu, že mě nic netáhne. Měl jsem poslední týden od Brna možnost trénovat tak, jak jsem potřeboval. Od té doby jsem chodil pravidelně dvakrát denně," pochvaloval si Jágr, že se opět dostal do formy.

A Kladno si po porážce s Kometou v O2 areně připsalo na vlastním ledě dvě výhry. Jen jej mrzelo, že nepřišlo více diváků. Páteční duel s Vítkovicemi sledovalo 4 173 fanoušků a dnes na Spartu zavítalo oficiálně 5 703 fanoušků. "Na Spartu bych čekal víc. Ale přituhlo trochu, a proto jsme se snažili hrát atraktivní hokej, aby se lidi roztleskali a nebyla taková zima. Musíme se zase dostat do nějaké série a doufám, že lidi začnou chodit," řekl Jágr k návštěvě, která se ale vizuálně zdála být vyšší.

Dobře naladěný Jágr také vysvětlil, proč se s Kladnem nepřipojí například k hokejistům Slavie a Sparty, kteří budou v listopadu pěstovat kníry a tím podpoří charitativní kampaň Movember. Ta upozorňuje na rizika rakoviny prostaty. "Bylo nám to navrhnuto, já jsem si vzpomněl na minulý rok, když jsem to měl. Hned jsem to zamítnul, to bych nemohl vylézt měsíc z baráku. Abych byl celý měsíc zavřený doma, to nechci," brání se Jágr zopakování kampaně.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy