Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Chance Extraliga 2023/2024

Potvrzeno. Vsetín odehraje domácí utkání baráže o extraligu v Brně

O hale, v níž nastoupí hokejisté Vsetína k domácím zápasům baráže o účast v extralize, je definitivně rozhodnuto. Winning Group Arena, která je domovem brněnské Komety, bude s určitostí hostit třetí a čtvrté střetnutí série s Kladnem 21. a 22. dubna. Případný šestý duel by se tam uskutečnil 27. dubna. Přímý přenos 1. utkání Kladno – Vsetín sledujte ve středu 17. dubna od 16:40 na ČT sport a ČT sport Plus.

Radost hokejistů Vsetína
zdroj: facebook.com/vhk.vsetin autor: Patrik Žák

Vsetínští po triumfu ve finále prvoligového play-off proti Zlínu nemohou pro souboje o postup mezi domácí elitu využít vlastní stadion Na Lapači.

Baráž totiž spadá pod řízení extraligy a podle jejích přísnějších regulí nesplňuje legendární hala podmínky pro barážové zápasy. Hlavním problémem jsou zastaralé neodpružené mantinely a nedostatečná kapacita míst na sezení, jichž musí být minimálně 3500. Asociace profesionálních klubů výjimku neudělila.

O Brnu jako o nejpravděpodobnějším dějišti se spekulovalo hned po finále první ligy, v úvahu přicházel ale například i Zlín či další města. Nakonec se bude hrát v aréně Komety s kapacitou 7700 diváků, což je zhruba o dva tisíce více, než je ve Vsetíně.

"Chtěl bych tímto velmi poděkovat (majiteli a generálnímu manažerovi Komety) Liboru Zábranskému a celé Kometě, že nám umožní odehrát naše barážová utkání ve svém domácím prostředí. Pro naše fanoušky půjde o svátek hokeje a věříme, že si jich do Brna najde cestu co nejvíc," uvedl jednatel vsetínského klubu Petr Neumann ve společném prohlášení.

Zábranský s poskytnutím azylu neváhal. "Z mého pohledu nebylo co řešit. Jak já, tak sportovní manažer Komety Pavel Zubíček jsme ve Vsetíně působili, měli jsme tu čest hrát před vsetínskými příznivci a zvednout tam nad hlavu pohár mistra republiky. Na to období mám jen ty nejlepší vzpomínky. Všichni uděláme maximum pro to, aby se hráči, realizační tým, fanoušci i sponzoři Vsetína cítili v naší aréně jako doma a oslavili postup," řekl Zábranský.

Baráž začne v Kladně 17. dubna a hned další den se tam bude hrát podruhé. Pokud nebude po zápasech v Brně rozhodnuto, budou Středočeši hostit i pátý duel 25. dubna a v případě nutnosti tam série vyvrcholí 29. dubna.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články