Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Poputuje do baráže Litvínov, nebo Pardubice? Dnes se rozhodne

Praha - Litvínov nebo Pardubice? Závěrečné 6. kolo bojů ve skupině o umístění v hokejové extralize rozhodne o tom, kdo z těchto dvou mužstev doprovodí Karlovy Vary do baráže s nejlepšími celky první ligy Slavií a Jihlavou. 

Litvínov - Vítkovice
zdroj: ČTK autor: Libor Zavoral

Pardubice mají zatím k extraligové definitivě o dost blíže než Litvínov, s nímž budou na dálku soupeřit. Východočeši mají o bod více a s obhájcem titulu mají také lepší vzájemné zápasy. Proti Karlovým Varům jim stačí jakákoliv výhra a výsledek duelu mezi Vítkovicemi a loňským šampionem už je nemusí zajímat.  

Pardubičtí se mohou těšit na podporu diváků. Klub očekává, že jich do hlediště dorazí opět k devíti tisícovkám, tedy podobně jako v předchozím domácím duelu s Vítkovicemi. Jen samotná podpora fanoušků ale k výhře stačit nebude. Dynamo se potřebuje předvést ve výrazně lepším světle než v neděli v Litvínově, kde už mohlo získat klid, ale místo toho si odvezlo debakl 1:6.  

"V Litvínově jsme nehráli hokej, po kterém můžeme vyhrát. Začali jsme oslabením, ihned jsme inkasovali, pak byly na ledě čtvrté lajny a bylo to 2:0 pro domácí po dvou střelách v utkání. V naší situaci by se takto nemělo začínat. Poté jsme hráli pět na tři, měli jsme přesilovky a dostatek času se zápasem něco udělat, což se nestalo. K tomu jsme si něco řekli," uvedl kouč Peter Draisaitl.  

"Je mi jedno, jakým způsobem budeme hrát. Nám jde o jediné - získat tři body. Nám jde jen o to vyhrát, to je alfa a omega celého pátečního utkání. Musíme vyhrát jeden hokejový zápas a zachránit Pardubice v extralize. To je všechno," prohlásil Draisaitl.  

Pardubice - Karlovy Vary
zdroj: ČTK autor: Josef Vostárek

"Je třeba oddřít ten zápas naplno a vyhrát. Musíme hrát celých 60 minut, ne dvacet nebo čtyřicet. Zkrátka celý zápas odmakat od prvního do posledního. Pak nemusíme řešit, jak hraje Litvínov ve Vítkovicích. Je to jen o nás, o nikom jiném," doplnil zkušený zadák Petr Čáslava.  

Karlovarští sice nemohou nic změnit na své poslední příčce, ale před úterním startem baráže mohou posílit svou nalomenou sebedůvěru. V součtu se základní částí prohráli už desetkrát za sebou a připsali si během této série jediný bod.  

Půjde obhájce titulu do baráže?

Ve Vítkovicích se snaží přilákat diváky do hlediště akcí, při níž oblečení a věci s velikonoční tematikou zajistí lidem vstup zdarma. Pro Ostravany jde o poslední vystoupení v sezoně a 11. příčku už jim nikdo nesebere, mohou ale ovlivnit, jaké bude rozuzlení baráže. Litvínov v ní může skončit vůbec poprvé, navíc jako první obhájce titulu v historii.

"Nás čeká strašně těžký soupeř, takže se musíme v první řadě připravovat na ten zápas, abychom ho zvládli. A pokud by se nám to podařilo, tak potom počkat, jak to dopadne v Pardubicích, ale to hlavní pro nás není to čekání, ale to, abychom zvládli náš venkovní zápas," řekl trenér Radim Rulík.  

"Věřím, že to všechno bude fair play. A kluci z Varů také potřebují vyhrávat. Ví, že jdou do baráže, potřebují sebevědomí a to pak neotočíš mávnutím kouzelným proutkem. My se budeme soustředit sami na sebe, a jestli se baráži vyhneme, tak super. A jestli ne, připravíme se tak, abychom v té baráži byli úspěšní," uvedl litvínovský útočník Radek Duda. Oba zápasy začínají shodně v 17 hodin.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy