Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO 2024 Německo

Pokorný nahradí Modrého v roli hlavního kouče a povede hokejisty brněnské Komety

Hlavním trenérem hokejové Komety Brno bude Kamil Pokorný, který se do klubu vrací po třech letech. Původně měl být asistentem Jaroslava Modrého, který ale kvůli rodinným důvodům moravský celek opustil. Jméno Pokorného jako nového kouče oznámila Kometa na svém webu.

Kamil Pokorný bude novým trenérem hokejistů Komety
zdroj: ČTK autor: Dalibor Glück

"Do Komety jsem původně přišel v jiné roli, ale situace kolem Jardy Modrého se vyvinula tak, jak se vyvinula. Dostal jsem od majitele klubu Libora Zábranského nabídku a cítil jsem z jeho strany velký zájem. Dobře mě zná a ví, jak pracuju. Po krátkém uvážení jsem se rozhodl, že nabídku přijmu," uvedl nový brněnský kouč.

Sedmapadesátiletý Pokorný působil v Kometě v letech 2015 až 2021 většinou jako asistent trenéra. Před třemi lety odešel do prvoligové Třebíče, odkud se po minulé sezoně do Brna vrátil. Povýšení do role hlavního trenéra považuje za čest a zároveň zodpovědnost.

"Poslední tři roky jsem strávil v Třebíči, nyní navazuju na šest krásných let v Brně, kdy jsme slavili dva tituly. Celkově trénuju sedmadvacet let, a že to přišlo právě teď a budu hlavním trenérem extraligového mužstva, toho si moc vážím a jsem za to rád," uvedl.

Pokorný povede mužstvo s asistentem Jiřím Horáčkem, trenérem gólmanů bude i nadále Jan Švaříček. Realizační tým by se ale měl ještě rozšířit. "Chceme přivést ještě jednoho asistenta. Chceme se dobře rozhodnout a mít to vyřešené do doby, než půjdeme všichni na led. Ideálně však co nejdřív," vysvětlil nový hlavní kouč Komety.

Klub se ocitl bez trenéra poté, co Modrý nečekaně z rodinných důvodů rezignoval. Bývalý vynikající obránce se zkušenostmi z NHL se rozhodl, že bude s rodinou. "Rozhodování bylo hodně těžké. Několik nocí jsem nespal, ale musel jsem zkrátka učinit stanovisko, které je nejlepší pro moji rodinu. Kariéra trenéra musí jít v tuhle chvíli stranou," uvedl třiapadesátiletý Modrý, jehož manželka i děti žijí v Americe.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články