Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
30 let hokejbalu

Pocity? Je to velké zklamání, říká Skuhravý po sestupu Varů

Karlovy Vary - Václav Skuhravý prožil v Karlových Varech všechny úspěchy, v roce 2009 se radoval ze zisku mistrovského titulu, nyní však musí strávit sestup Energie z extraligy. Západočeši sice dokázali v posledním kole baráže porazit České Budějovice, ale v nejvyšší soutěži se kvůli výhře Pardubic neudrželi.

Václav Skuhravý v dresu Karlových Varů
zdroj: ČTK autor: Kubeš Slavomír

"Je to velké zklamání a pocity se moc nedají popsat. Vše je čerstvé. Nepodařilo se nám zachránit extraligu, takže hodnocení sezony je negativní," řekl kapitán Energie.

Karlovy Vary se přitom na baráž chystaly prakticky celou sezonu. "V soutěži jsme byli braní jako největší outsider a většinou jsme se pohybovali na posledním nebo předposledním místě. V play-out jsme sice měli pár povedených zápasů, ale to bylo proto, že soupeři proti nám nehráli na sto procent. Do baráže jsme nevstoupili dobře, pořád byly rozdíly kolem jednoho bodu, ale nepodařilo se nám extraligu uhrát," zhodnotil Skuhravý sezonu.

Západočeši nakonec za Pardubicemi a Jihlavou zaostali jen o bod. "Nebylo to o štěstí. V každém zápase jsme vedli, ale nedokázali jsme to udržet do konce," řekl osmatřicetiletý útočník. "Dalším důvodem nezdaru je fakt, že doma jsme prohráli tři zápasy, což je hodně. V celé baráži se ale vyhrávalo spíše venku než doma," poukázal Skuhravý na skutečnost, že v KV areně jeho tým získal jen sedm bodů z 18 možných. Podobně však na tom byly i Pardubice a České Budějovice.

Je nám líto, video expirovalo.
Karlovy Vary porazily Budějovice, ale sestupují z extraligy

Energie od zisku historického titulu nikdy nepostoupila do play-off, jednou hrála předkolo, jinak vždy bojovala ve skupině o umístění na 11. až 14. místě. A poslední dva roky i v baráži. Klub tak prakticky postupně padal níž a níž.

"Co je za tím propadem? Určitě to bylo finanční stránkou, kraj není moc silný. Je zde nejméně lidí v celé republice, není tady dálnice na Prahu. Můžeme být rádi, že nás Sokolovská uhelná a další firmy sponzorují. Jsou zlaté," uvedl Skuhravý a ocenil i podporu zástupců města a kraje.

Teď se Západočeši budou snažit okamžitě postoupit zpět do nejvyšší soutěže. "První rok je to vždy nejjednodušší. Mělo by se co nejvíce tlačit, abychom se vrátili. Čím více se to prohlubuje, tím je horší dostat se zpět," podotkl útočník s více než 800 zápasy v nejvyšší soutěži. Drtivou většinu z nich přitom odehrál právě v Karlových Varech.

Skuhravého a spol. potěšilo, že je i na poslední zápas přišli podpořit fanoušci. Do KV areny zavítalo 4291 diváků, což byla nejvyšší návštěva v baráži a jedna z nejvyšších v sezoně. "Diváci byli skvělí celou sezonu a my jsme rádi, že chodí. Byli fantastičtí," dodal Skuhravý.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy