Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Dánsko - Rusko

Po Horákovi se Sparta dohodla i se Sobotkou, který podepsal víceletý kontrakt

Elitní řada Sparty může zůstat pohromadě. Po Romanu Horákovi prodloužil v pražském klubu i Vladimír Sobotka a stejně jako jeho spoluhráč se dohodl na tříleté smlouvě. Oba tak mohou znovu doplnit Michala Řepíka, se kterým patřili v základní části extraligy mezi nejproduktivnější útoky soutěže.

Sparťanská radost z branky Vladimíra Sobotky
zdroj: ČTK autor: Michaela Říhová

"Udržení Vládi Sobotky pro nás bylo jednou z posezonních priorit. Jeho všestrannost a zkušenost byla na výkonech týmu citelně znát. Jsme moc rádi, že se rozhodl pokračovat v našem klubu," uvedl sportovní ředitel Sparty Petr Ton.

Sobotka nasbíral v dresu Sparty ve 36 duelech základní části 31 bodů za sedm branek a 24 asistencí. V 11 utkáních play-off zaznamenal šest bodů za dva góly a čtyři přihrávky. Za Rapperswil předtím stihl v sezoně jen čtyři zápasy a připsal si dvě asistence.

"Ve Spartě se cítím dobře. Sešla se tu dobrá parta, která má na to útočit na nejvyšší příčky. I v příští sezoně budeme silní. Jsem rád, že mohu být součástí takového týmu. S lidmi, kteří jsou hladoví po úspěchu, je radost pracovat," uvedl Sobotka.

V extralize bude vylepšovat svou dosavadní bilanci 91 bodů za 29 tref a 62 přihrávek ze 170 duelů. V roce 2005 jej ve čtvrtém kole draftoval na 106. místě Boston a o dva roky později odešel ze Slavie do Severní Ameriky.

V NHL má na kontě 548 utkání a 171 bodů (53+118). V 51 zápasech play-off zaznamenal pět gólů a 13 přihrávek. V letech 2014 až 2017 působil účastník tří mistrovství světa i Světového poháru v KHL v Omsku.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy