Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
STRABAG Cup 2020 Zadov

Plzeň i Chomutov útočí na srovnání sérií, Vítkovice si stěžují na plzeňský tlak na rozhodčí

Ostrava - Mezi Vítkovicemi a Plzní to jiskří nejen na ledě, ale také v zákulisí. Zástupci ostravského celku kritizovali vedení Plzně za tlak na rozhodčí ze strany Západočechů po dvou úvodních duelech v Ostravě. Podle názoru Ostravanů rozhodčí následně několikrát chybovali ve třetím utkání na západě Čech ve prospěch Škody, která zvítězila 5:3. Přímý přenos čtvrtého utkání za stavu 2:1 na zápasy pro Vítkovice sledujte exkluzivně na webu ctsport.cz od 18:15 a ihned po skončení přenosu z biatlonu (okolo 19:00) také na programu ČT sport.

Kapitáni Olesz z Vítkovic (vlevo) a Kratěna z Plzně v diskusi s rozhodčími
zdroj: ČTK autor: Horsinka Adolf

Indiáni doma třetí zápas vyhráli 5:3 a vynutili si pokračování série. "S politováním a důrazným nesouhlasem upozorňujeme na obecný a mediální tlak, který je vytvářen na rozhodčí. Tento tlak se pak může stát a stává se výrazným faktorem, ovlivňujícím jednotlivá utkání," uvedli zástupci Vítkovic s tím, že rozhodčí tomuto tlaku ve třetím utkání série podlehli.

"Neodpískali jednoznačné fauly v neprospěch našeho týmu, který již podal disciplinární komisi pravidlové podněty k prošetření čtyř sporných momentů," uvedli Ostravští. Plzeňští ovšem vidí situaci opačně.

"Nemyslíme si, že bychom vytvářeli nějaký tlak. Ohradili jsme se jen proti evidentním situacím a ohradili jsme se způsobem, který nám umožňuje disciplinární řád. Nezávislá disciplinární komise nám dala za pravdu, za což jsme rádi, a tím je pro nás případ uzavřený," řekl tiskový mluvčí Jakub Vais.

"Nadále se soustředíme pouze na své výkony a pevně věříme, stejně jako soupeř, že se rozhodne především na ledě," dodal. Vítkovice zároveň podaly podnět disciplinární komisi, aby prošetřila zákrok kapitána Plzně Ondřeje Kratěny na obránce Karola Slobodu. Podle jejich názoru udeřil plzeňský útočník protihráče po odehrání puku loktem do oblasti hlavy a krku. Komise však Kratěnu, který dostal za faul dvouminutový trest, dodatečně trestat nebude.

"Zákrok byl veden z čelního postavení, Kratěna se před ním neodrazil ani zásadně nezvýšil svou rychlost, aby dosáhl vyšší intenzity při provedení zákroku. Za jediný závadný prvek v Kratěnově jednání lze považovat ten, že se těsně před zákrokem napřímil, v důsledku čehož došlo k zasažení oblasti hlavy a krku," uvedl předseda komise Karel Holý s tím, že Slobodovo zdraví nebylo vážněji ohroženo a vítkovický bek byl navíc podle pravidel v držení puku.

Po úvodních zápasech předkola play-off byli potrestáni rozhodčí obou duelů. Robert Čech má zastavenou činnost na čtyři zápasy za chybné nepotrestání faulu Slobody na Dominika Kubalíka, jenž předcházel vítkovickému gólu. Petr Lacina v prvním duelu série naopak v závěru chybně vyloučil plzeňského Martina Procházku za nafilmovaný pád, za což dostal pokutu.

"Už v prvním utkání série se rozhodčí dopustili čtyř výrazných pochybení v neprospěch HC Vítkovice Ridera, čímž mohli výrazně ovlivnit průběh utkání - což ostatně potvrdila sama komise rozhodčích ve svém oficiálním vyhodnocení pondělního utkání," uvedli zástupci Vítkovic.

Chomutov se vrátil do hry výrazným vítězstvím

Piráti dosáhli na první vítězství dokonce venku, když po domácích debaklech kontrovali podobným způsobem a vyhráli v Mladé Boleslavi 5:1.

Na výhře Chomutova, který se třikrát prosadil v početních výhodách, se gólem a třemi asistencemi podílel zkušený útočník Ivan Huml. Kapitán Michal Vondrka vstřelil dvě branky a přidal finální přihrávku. Mladá Boleslav vede v sérii 2:1 a další šanci zajistit si postup do čtvrtfinále bude mít opět v domácím prostředí. Zápas začne v 17:30.

"Na rozdíl od předešlých dvou domácích utkání jsme měli výborný vstup. Hokej je o gólech a nám se podařilo dát tři góly v úvodu," uvedl trenér Chomutova Vladimír Růžička. "Hráči poté získali sebevědomí, stejně jako Boleslav u nás, kde pak hráli lehce a my jsme byli zaskočení. Vyšel nám začátek a pak tam byla lehkost. Věděli jsme, že nás tady čeká těžká práce a jsme rádi, že můžeme přijet znovu. Vrátili jsme se do hry a budeme bojovat dále," uvedl.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy