Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Česko - Finsko

Plekanec míří do Brna, Erat ještě kariéru končit nechce

Útočník Tomáš Plekanec bude v příští sezoně extraligy oblékat dres Brna. Šestatřicetiletý hráč, který v minulé sezoně výrazně pomohl mateřskému Kladnu k postupu do nejvyšší soutěže, podepsal s Kometou roční smlouvu. Kariéru v klubu z moravské metropole si chce prodloužit Martin Erat. Bývalého reprezentanta ovšem čeká operace.

Tomáš Plekanec
zdroj: ČTK autor: Lebeda Pavel

"V první řadě rozhodl zájem Brna a zájem Komety. V loňské sezoně jsem zde strávil měsíc, věděl jsem tedy, do čeho jdu, jak organizace funguje, jaká je kabina," uvedl Plekanec, který za Brno po svém loňském návratu z NHL odehrál 16 utkání.

Na závěr ročníku se ale vrátil zpět do Kladna a povedlo se mu pomoci Rytířům k návratu mezi elitu. Teď ale dal přednost brněnské nabídce. "V Kometě je velká šance hrát o titul, zároveň je zde několik mladých hráčů, kteří jsou kvalitní, rád je budu sledovat a rád bych jim pomohl během sezony v jejich hokejovém růstu," uvedl Plekanec.

Příchod hráče, který má na svém kontě přes tisíc zápasů v NHL, uvítal i majitel Komety Libor Zábranský. "Věděl, do čeho jde, už tady byl s námi v uplynulé sezoně. Jen je škoda, že s námi nemohl absolvovat play-off, ale to už je pryč a nedá se s tím nic dělat. Je to kvalitní centr a díky jeho obrovským zkušenostem a bohaté kariéře nás posouvá jako tým zase o kus výš," uvedl Zábranský, který po minulém ročníku opustil střídačku a tým již nepovede jako hlavní kouč.

Je nám líto, video expirovalo.
Plekanec bude v nové sezoně hrát za Kometu, Erat ještě nechce končit

S týmem začíná trénovat od tohoto týdne

Plekanec se do přípravy Komety oficiálně zapojil v pondělí, kdy tým začal trénovat na ledě. Doposud se připravoval sám, ale byl i v kontaktu s kondičním trenérem Brna Milošem Pecou.

"Příprava probíhala jako vždy. Mám svého kondičního trenéra a tréninkové plány, kterých se několik let držím. Moc věcí oproti minulým letům se tedy neměnilo, jen jelikož začíná extraliga dříve než NHL, musel jsem lehce upravit harmonogram," uvedl Plekanec.

Skutečnost, že si extraligu v brněnském dresu v minulém ročníku vyzkoušel, považuje za velké plus. "Říkal jsem to tak už loni. Chtěl jsem hrát v extralize, abych si po delší době soutěž vyzkoušel. Moje první myšlenka však byla pomoct Kladnu vrátit se do extraligy a zároveň zůstat v extralize, protože jsem věděl, že tuhle soutěž chci hrát další sezonu, ať už to bude na Kladně nebo kdekoliv jinde," řekl Plekanec

Nyní jej navíc budou čekat i prestižní zápasy proti mateřskému klubu. "Na Kladně jsem vyrostl, je to můj domov. Bude zajímavé hrát první zápas na Kladně a přijet tam jako soupeř. Uvidíme, jak se vše vyvine. Cíl dostat Kladno zpět do extraligy jsme s klukama splnili. Teď jsem si dal další cíl v jednom z nejlepších klubů u nás," dodal Plekanec.

Motivace pro Erata

Erat se po konci uplynulé sezony, v níž Kometa vypadla v semifinále play-off s Libercem, rozhodoval, zda bude pokračovat v kariéře. Osmatřicetiletý útočník s 931 starty v NHL nakonec uvedl, že má zájem hrát dál.

"Moje rozhodnutí stálo na tom, jak na tom budu zdravotně. Pokud dopadne dobře operace, budu pokračovat v Kometě. Spolupráce s Tomášem Plekancem mě láká a také jsou v klubu mladí kluci, kteří jsou pro mě další motivací v tom, abych pokračoval a předával jim zkušenosti," uvedl Erat.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články