Následuje
FIS magazín SP

Piráti vrací úder: Na Ptáčníka podáme trestní oznámení

Chomutov - Vedení Pirátů Chomutov podá trestní oznámení na Josefa Ptáčníka pro pomluvu. Reaguje tak na Ptáčníkovo vyjádření, že jeho syn nehrál v A-týmu, protože nezaplatil a musel proto do druholigového Klášterce. "Podnikneme právní kroky, abychom se očistili. Naši právníci připravují trestní oznámení pro lživá nařčení. Zásadním způsobem to odmítáme," řekl statutární ředitel klubu Jaroslav Veverka mladší.

Radost hráčů Chomutova
zdroj: ČTK autor: Ondřej Hájek

Ptáčník, který se vyjadřoval ke kauze údajné korupce týkající se Vladimíra Růžičky z doby působení v pražské Slavii, uvedl, že se s podobnými praktikami setkal i v dalších klubech a jmenoval Chomutov. "Moji kluci měli 50 bodů za sezonu. Jenže v Chomutově nedostali v áčku šanci a putovali do Klášterce, protože jsem prostě nezaplatil," uvedl Ptáčník, který se jako druhý po Miroslavu Palaščákovi ozval v Růžičkově kauze, aniž skrýval své jméno.

Jeho nyní třiadvacetiletý syn Josef nastoupil za Chomutov v sezoně 2010/11 v jednom zápase v první lize, v dalším ročníku putoval z juniorky do Klášterce. "V té době jsme měli v první lize dva týmy, dostal příležitost v Kadani, ale tým neudělal a šel do Klášterce. U nás v Chomutově máme systém, ve kterém rozhoduje o tom, aby se hráč dostal do áčka, řada lidí, aby právě nedošlo k žádné diskriminaci," uvedl Veverka.

Manažer Chomutova: Růžičkovi stále věříme, kauza je vykonstruovaná

Ptáčníkův starší syn Josef působil po mateřském Vsetínu krátce i v Litvínově a pak zamířil do Chomutova. O dva roky mladší Martin šel také ze Vsetína do Litvínova a Chomutova, pak se vrátil do Vsetína. Následovalo angažmá ve Slavii, v ročníku 2013/14 hrál krátce v mezinárodní juniorské MHL za Orenburg.

Veverka zásadně odmítá jakékoli takové praktiky v Chomutově. "Je strašně jednoduché říci pomluvu a strašně těžké se proti ní bránit. My uděláme všechno pro to, abychom se takové lži bránili, jak se dá," dodal Veverka. Chomutov odmítá i korupční obvinění Růžičky, který nedávno podepsal s Piráty smlouvu na deset let na pozici trenéra prvního týmu a sportovního manažera.

Zdroj
ČT sport, ČTK, deník Blesk

Hlavní zprávy