Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Pešán: Bude velmi těžké nás v některých věcech překonat

Praha - V osmatřiceti letech absolvoval trenér Filip Pešán první kompletní sezonu na lavičce extraligového celku a hned dovedl hokejisty Liberce k historickému titulu. Jako sportovní manažer si sám poskládal kádr podle svých představ, posílil jej a po změnách v přípravě i kultuře týmu se Bílí Tygři po třech letech trápení vyšplhali až na vrchol. "Kluci neskutečně pracovali celý rok v tréninku a to vítězství je hlavně jejich," řekl Pešán.

Filip Pešán
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

Liberec v základní části vytvořil rekordy se 118 body z 52 utkání i s 41 výhrami. Připsal si také v součtu s play-off čtrnáct vítězství za sebou a překonal rekord samostatné české extraligy. "Vytvořili jsme během letošní sezony několik velkých věcí a kdybychom byli druzí, tak se možná na mnoho věcí zapomene. Takhle si troufnu tvrdit, že bude velmi těžké nás v některých věcech překonat," prohlásil Pešán.

Po minulé sezoně odešel z Liberce do Magnitogorsku útočník Tomáš Filippi, do ofenzivy ale přišli Michal Řepík s Michalem Birnerem a do obrany Martin Ševc či Tomáš Mojžíš. Pešán si vybíral posily podle charakteru. "Byla to věc, která byla promyšlená a nebyla náhodná. Kluci, kteří přišli, jsou hlavně fantastičtí lidi a k tomu jsou výborní hokejisti," pochvaloval si.

Liberec jen jednou v sezoně prohrál dvakrát za sebou, když v druhé polovině listopadu podlehl Spartě a Chomutovu shodně až v nastavení. V play-off dvě prohry za sebou nedopustil. "Mluvilo se o tom, že Liberec neměl krizi. Měl spoustu krizí jako každý tým, ale tihle kluci to dokázali zvládnout. Drží při sobě, samozřejmě vítězství nás pojí ještě víc," řekl Pešán.

Nejkritičtější moment zvládli Bílí Tygři po třetím finálovém utkání na Spartě, ve kterém nedokázali krotit emoce. "My jsme si po tom špatně odehraném, nedisciplinovaném a nezvládnutém zápase spoustu věcí vyříkali a druhý den jsme ten zápas uhráli. To si myslím, že zlomilo nějaké naše přesvědčení. Ale důležitý bylo páté finále doma, kdy jsme tahali možná půl zápasu za kratší konec a nakonec jsme ho zvládli," řekl Pešán.

Věří, že se podaří mužstvo udržet v extralize na nejvyšších pozicích, přestože počítá i s případnými odchody. "Budu hrozně fandit, aby se někteří kluci dostali na mistrovství světa, třeba odešli do zahraničí si vydělat nějaké peníze a vrátili se potom šťastní zpátky k nám. Budeme hledat nové hráče a pracovat s dalšími hokejisty. Těším se na to," uvedl.

Věří, že poctivá práce bude nadále přinášet úspěchy. "Nastolili jsme ji od managamentu až po posledního hráče a myslím si, že to bylo letos vidět. Chceme nastolit s kvalitou práce trend, který se nám zaplaťpánbůh podařilo potvrdit i titulem, což samozřejmě nikdo nečekal, ale pomůže nám to v další práci. Ta byla každodenní v celé sezoně. Nebyl to úspěch, který by byl náhodný," uvedl Pešán.

Podařenou sezonu chce zopakovat na domácí scéně i v Lize mistrů, kde Liberec vypadl až ve čtvrtfinále s Davosem. "Myslím, že jsme neudělali ostudu už letos, postoupili jsme docela daleko. Chceme určitě potvrdit, že to nebyla náhoda," dodal Pešán, který po krátkých působeních v sezonách 2008/09 a 2012/13 převzal jako hlavní kouč Liberec potřetí loni v lednu.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy