Následuje
ME 2020 Rakousko

Pardubický Schaus si kvůli trestu nezahraje čtyři zápasy

Praha - Pardubický obránce Nicholas Schaus byl potrestán disciplinární komisí hokejové extraligy za faul na zlínského útočníka Davida Šťastného zákazem startu ve čtyřech duelech. Třicetiletý Američan, který přišel do Dynama v létě z Innsbrucku, sekl v 57. minutě domácí dohrávky šestého kola (2:3) Šťastného hokejkou do levé ruky a zlomil mu palec. Sudí Robin Šír a René Hradil za to Schause v zápase nevyloučili.

Nicolas Schaus
zdroj: ČTK autor: Kolařík Stanislav

"Zákrok byl veden holí drženou v obou rukách na protihráče, který krátce předtím vystřelil kotouč. Rozhodující pro posouzení byla skutečnost, že hráč nejevil zájem hrát kotouč nebo obranným zákrokem protihráči ve střele zabránit," uvedl předseda disciplinární komise Karel Holý.

"Mezi střelou a zákrokem proběhla taková prodleva, aby mohl od zákroku vedeného se zřetelným nápřahem a nepřiměřenou intenzitou upustit nebo minimalizovat jeho dopady. Úmysl zasáhnout protihráče do rukavice nelze prokázat, hráč si nicméně musel být vědom, že zákrok může vést k vážným následkům," doplnil Holý.

Schaus vyřadil Šťastného svým zákrokem na delší dobu mimo hru. "Podle lékařské zprávy utrpěl Šťastný v důsledku zásahu tříštivou zlomeninu basálního článku palce levé ruky," uvedl Holý.

Třicetiletý Američan vynechá zápasy s Plzní, v Litvínově, s Třincem a na Spartě. Do hry se může vrátit v pátek 28. října v domácím utkání s Olomoucí. Schaus je s osmi body za gól a sedm asistencí z 11 utkání třetím nejproduktivnějším hráčem Pardubic, které jsou předposlední v tabulce.

Sestřih utkání Pardubice - Zlín
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy