Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Pardubice vstoupily do závěrečné fáze přípravy, Dynamo zkouší kvarteto nových hráčů

Pardubice se chystají na 69. sezonu v nejvyšší soutěži v řadě. Dynamo vstoupilo do závěrečné části přípravy, hokejisty čekají dvoufázové tréninky a náročný program zakončí přípravným duelem s Libercem. Na východě Čech je na zkoušce čtveřice hráčů.

Hokejisté Pardubic
zdroj: ČTK autor: Vostárek Josef

"Začali jsme minulý týden, kdy už jsme měli dvoufázové tréninky. Připravili jsme pro hráče minisoustředění, chceme, aby byli více pospolu, proto jsme zvolili tvrdší náběhovou část. Nyní pokračujeme v podobném tempu dále," řekl hlavní kouč Miloš Holaň.

"Původně jsme plánovali pouze týdenní soustředění, ale nakonec jej protáhneme na dva týdny a vyvrcholí čtvrtečním přípravným utkáním s Libercem. Hráči dostanou opravdu pořádně zabrat. Věřím, že se to osvědčí. Utkání odehrajeme v plném zátahu, chci hráče poznat v únavě, kdy jsou i zatavení. Páteční trénink bude již pouze dopolední," nastínil Holaň.

K dispozici má široký tým, který trénuje dopoledne na dvě části. "Jedeme klasický model, kdy dopoledne trénujeme na dvě skupiny: první je v posilovně, druhá na ledě a po hodině se obě prohodí," přiblížil Holaň.

"Odpoledne před tréninkem máme taktickou přípravu. Máme k dispozici šest pětek, hráči si postupně zvykli na novou výstroj, tréninky už mají svižné tempo. Odpoledne máme spíše herní tréninky, abychom hráče viděli v zatížení a v myšlenkách s ohledem na skládání jednotlivých formací. Od pondělí trénujeme tak, jak budeme hrát čtvrteční utkání s Libercem," doplnil Holaň.

Mužstvo je až na jednu výjimku kompletní. "Ještě vyhlížíme příjezd Tye Wisharta. Měl by se připojit ve čtvrtek večer," uvedl Holaň. O smlouvu usiluje čtveřice hokejistů, kteří jsou s týmem díky dohodě na zkoušce. Holaň monitoruje obránce Huga Galleta a útočníky Dalibora Bortňáka, Matouše Kratochvíla a Tomáše Vracovského. "Máme s nimi domluvu na měsíc, může se stát, že tuto smlouvu ukončíme dříve, nebo ji naopak protáhneme. Někteří kluci se jeví velmi dobře," pochvaloval si Holaň.

Právě zkoušení hráči by měli dostat prostor v úvodních přípravných utkáních, ti zkušenější budou mít spíše volno. "Chceme, aby se ukázali ti, kteří jsou noví. A ti, co bojují o místo v sestavě. Chci využít maximálně Ondřeje Kacetla a Milana Kloučka. Konkurence je potřeba, ať se kluci o svůj post poperou. Mám v hlavě plán, zároveň vnímám, že Milan byl draftován, má velké ambice a ty by měly být vidět již v přípravě," řekl Holaň k otázce využití gólmanů.

Právě ty má jako trenér na starosti nová posila realizačního týmu Adam Svoboda. "Adam chce pracovat. Kluci jej znají, je vždy pro dobrou náladu, nyní je třeba se v hlavě přehodit, že je trenérem, nikoliv hráčem. Odstup a respekt ohledně tréninků a přístupu k hráčům je třeba mít. Věřím, že najedeme na společnou notu," uvedl Holaň.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy