Následuje
Branky, body, vteřiny

Pardubice přišly do konce sezony o Brendla

Pardubice – Další rána se snesla na hokejisty Pardubic. Zřejmě do konce sezony se budou muset obejít bez útočníka Pavla Brendla. U největší letošní posily úřadujícího mistra byla prý odhalena trombóza neboli krevní sraženina. Brendl se bude muset obejít bez hokeje do konce února.

Pavel Brendl
zdroj: ČTK autor: Alexandra Mlejnková

"Probíhají vyšetření, konečný závěr teprve padne, ale poslední zprávy mluví o tom, že minimálně tři měsíce nemůže sportovat," uvedl sportovní manažer Petr Hemský. S pomocí juniorského mistra světa z roku 2001 tak v Pardubicích už moc nepočítají. "Teoreticky by mohl být zpět koncem února, pak začít s tréninkem, postupně se dávat dohromady, což není jednoduchá záležitost," řekl Hemský.

Jednatřicetiletý Brendl měl pomoct nahradit dvojici Petr Koukal, Jan Kolář, která po zisku titulu odešla do KHL. Střelci, který se v minulosti prosazoval v juniorských zámořských soutěžích, ve Švédsku, Finsku i v Rusku, se ale od začátku v Pardubicích příliš nedaří. Na kontě má pět branek z 18 zápasů.

Trenér Pavel Hynek, který v klubu již skončil, jej dokonce na začátku listopadu vyřadil z kádru a naordinoval mu individuální trénink. Poté si Brendl, který podepsal v létě dvouletou smlouvu, stěžoval na bolest zad a lékaři při vyšetřeních odhalili trombózu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy