Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Za oponou Velké ceny

Pardubice potvrdily setrvání kouče Lubiny. Mění se jen sportovní manažer, kterým bude Kverka

V těžké uplynulé sezoně se tradiční klub hokejové extraligy podařilo zachránit, a tak není důvod ke změně na lavičce. Pardubice tedy povede i nadále Ladislav Lubina, jenž převzal Východočechy loni v listopadu. Baráž nakonec jeho tým zvládl na výbornou a ovládl její tabulku. Novým sportovním manažerem Dynama se stal Jaromír Kverka, jenž doposud působil v Karlových Varech.

Ladislav Lubina
zdroj: ČTK autor: Kubeš Slavomír

"Jsem rád, že zde mohu pokračovat, a na novou sezonu v Pardubicích se moc těším. Doba posledních týdnů byla hektická, po baráži se udála spousta změn. Nyní si vše sedá, domlouváme si pravidla fungování, věřím, že nebudeme mít žádný problém a že nastolíme taková pravidla, aby byl pardubický fanoušek v sezoně spokojený," uvedl Lubina. Prodloužení angažmá s dvaapadesátiletým trenérem již formálně řešil Kverka.

"Pardubice jsou tradičním extraligovým městem a jejich postavení v poslední sezoně vůbec neodpovídá jménu a tradici klubu. Nový sportovní manažer Jaromír Kverka začal intenzivně pracovat na posílení týmu. Naším společným cílem je, abychom si všichni mohli za rok říci, že sezona byla dobrá a že se těšíme na další," řekl předseda představenstva Martin Sýkora.

Východočeši se mezi elitou zachránili až v baráži. V základní části i ve skupině o umístění byli jednoznačně nejhorším týmem extraligy, baráž ale zvládli na výbornou a bez větších problémů se v nejvyšší soutěži udrželi.

"Musíme jednat rychle. Podepsali jsme novou smlouvu s Ladislavem Lubinou, teď si musíme na dva na tři dny sednout a zavřít se do kanceláře. Nastavíme politiku, kterou budeme v hráčských přestupech chtít dělat. Vím, že mnoho volných hráčů již není, ale kádr budeme chtít doplnit tak, aby trenér byl spokojený a vše fungovalo," uvedl Kverka.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy