Následuje
Galavečer českého turfu

Pardubice odvolaly trenéra brankářů Svobodu. Boural v opilosti

Hokejový mistr světa z roku 2005 Adam Svoboda byl kvůli dopravní nehodě v opilosti odvolán z funkce trenéra brankářů extraligových Pardubic. O víkendu byl účastníkem autohavárie, po které mu podle Pardubického deníku naměřili 1,8 promile alkoholu.

Adam Svoboda
zdroj: ČTK autor: Petrášek Radek

"Adam Svoboda informoval vedení klubu, že byl v sobotu účastníkem dopravní nehody a že svou situaci řeší se svým právním zástupcem. Klub ji ze své pozice považuje za osobní záležitost Adama Svobody a o jeho nástupci v realizačním týmu intenzivně jedná," uvedl pardubický klub.

Nehoda se stala v sobotu před sedmou hodinou večer mezi Přeloučí a Valy. Podle Pardubického deníku volvo XC90, které řídil Svoboda, přejelo do protisměru, a srazilo se s felicií. Oba řidiči utrpěli zranění.

"Byli převezeni do nemocnice, jeden s povrchovým poraněním krku, druhý se zhmožděním hrudníku a hlavy," uvedl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Aleš Malý.

"Řidič vozidla Volvo se na místě na výzvu policistů podrobil dechovým zkouškám na alkohol. V obou případech byla zkouška pozitivní, a to s hodnotou 1,8 promile," uvedl mluvčí pardubické policie Jiří Tesař.

Sestřih a ohlasy utkání Zlín – Pardubice

Čtyřicetiletý Svoboda se stal trenérem brankářů Pardubic před touto sezonou. Kariéru ukončil po sezoně 2016/17, kterou strávil v kazašském Bejbarysu Atyrau. Odchovanec Komety Brno chytal v extralize za Spartu, Pardubice, Slavii, Plzeň a Hradec Králové. Působil také v Norimberku, Togliatti, celku Timra IK a v Omsku.

V české reprezentaci odchytal 32 zápasů a vedle zlata z Vídně má i stříbro z roku 2006 z Rigy. V extralize získal tituly v roce 2008 se Slavií a o pět let později s Plzní.

Poslední tým extraligové tabulky tak musí řešit další potíže. Na konci srpna informoval server SeznamZprávy, že obránce Petr Čáslava, který je jedním akcionářů klubu, měl při dopravní kontrole pozitivní test na kokain.

Mistr světa z roku 2010 Čáslava je v Dynamu v současné době asistentem trenéra Ladislava Lubiny, který v červenci 2008 způsobil dopravní nehodu, při níž zahynul otec fotbalisty Vratislava Lokvence. Lubina z místa nehody utekl a na policii se přihlásil za více než šest hodin. V květnu 2009 byl za nehodu, útěk od nehody a neposkytnutí pomoci odsouzen na dva roky podmíněně.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy