Je nám líto, video expirovalo.

Pardubice mají podezření na koronavirus, Mladá Boleslav hlásí zdravotní problémy

Dalším klubem extraligy, jehož program je ovlivněn koronavirem, jsou Pardubice. Východočeši kvůli podezření na nákazu nenastoupí v úterním zápase 5. kola extraligy proti pražské Spartě. Mladá Boleslav vedle toho nenastoupí k utkání v Liberci, její hráči mají zdravotní problémy. Domácí se místo toho utkají právě se Spartou, a to bude předehrávka 19. kola.

Utkání Olomouc – Pardubice
zdroj: ČTK autor: Luděk Peřina

"Hráčský kádr i realizační tým v současnosti podstupuje testy na přítomnost nákazy covid-19. Klub postupuje dle nařízení Krajské hygienické stanice Pardubického kraje," uvedli zástupci Dynama.

Východočeši v extralize doposud odehráli čtyři zápasy, ve kterých získali dva body za výhru v prodloužení nad Plzní. Naposledy hráli v neděli, kdy doma podlehli Zlínu 0:2.

V úterý se tak uskuteční jen tři utkání, v karanténě jsou totiž i hráči Litvínova, Třince a zřejmě i Karlových Varů, které oznámily podezření na nákazu koronavirem ve čtvrtek. V neděli se poté k tréninku po desetidenní pauze vrátily Vítkovice, které se stejně jako Kometa Brno zapojí zpět do programu extraligy v pátek.

Všechna utkání, která nejsou sehraná v řádném hracím termínu, se musejí dohrát nejpozději do 40 dnů. Jinak budou zápasy považovány za nesehrané a o jejich výsledcích rozhodne sportovně-technická komise ČSLH.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih a ohlasy utkání Pardubice - Zlín

"Děje se tak na popud mladoboleslavského klubu. Řada Bruslařů má zdravotní problémy, které v současné době nelze vyloučit jako nákazu covidem-19," uvedli Středočeši.

Ještě v neděli přitom Mladá Boleslav hrála a porazila v předehrávce 26. kola shodou okolností právě Spartu (4:2). Vítězný tým k úspěchu dovedlo trio Petr Haken, Radim Vrbata a Václav Nedorost, kteří nahradili Radima Rulíka a Pavla Pateru. Stabilní trenérská dvojice scházela kvůli nemoci.

Souboj se Spartou odehraje Liberec se stejným začátkem, jaký měl mít jeho duel s Bruslařským klubem. Úvodní buly bude vhozeno v 18 hodin.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy