Následuje
SP Slovinsko

Odvolat bratra byl nejtěžší krok, co jsem musel udělat, přiznává Martin Straka

Plzeň - V hodně těžké situaci byl po porážce 0:5 se Spartou v nedělním extraligovém duelu šéf hokejové Plzně Martin Straka. Při hledání cesty z krize se totiž rozhodl odvolat svého bratra Michala z pozice hlavního trenéra. Sám tuto roli zatím dočasně převzal společně se sportovním manažerem Tomášem Vlasákem. Martin Straka věří, že nelehká situace indiánů se změní, když budou hráči odvádět své maximum.

Martin Straka
zdroj: ČTK autor: Slavomír Kubeš

Straka na pozici generálního manažera věděl již během nedělního utkání se Spartou (0:5), že odvolání o rok a půl staršího sourozence je neodvratné. "Je to ten nejtěžší krok, co jsem musel zatím udělat," řekl olympijský vítěz z Nagana.

Naznačil, že nešlo o náhlé impulzivní rozhodnutí. "Měli jsme tuhle možnost v hlavě a doufali jsme pořád, že se to zlomí, ale to se nestalo. Bohužel jsme tu cestu nenašli. Byla to složitá situace, ale tohle je hokej. Musíme teď hlavně zastavit ten pád," prohlásil bývalý útočník.

Situaci ohledně nového trenéra řešilo vedení plzeňského klubu již během utkání, které se indiánům vůbec nevyvedlo a po němž za nimi západočeský rival Karlovy Vary zaostává na poslední příčce jen kvůli horšímu skóre.

Třináctá Plzeň už nyní ztrácí na přímý postup do play-off třináct bodů, přitom obhajuje bronz z minulé sezony. "Snažili jsme se něco vymyslet už v průběhu zápasu, ale nakonec se nám zdála nejlepší tahle varianta s touto sestavou, v níž jsme to poskládali," řekl Straka.

Čtyřiačtyřicetiletého Straku vedle Vlasáka doplňují na postech asistentů Ladislav Čihák s Jiřím Hanzlíkem. Brankáře má i nadále na starosti Rudolf Pejchar. Změny se chystají ve složení jednotlivých formací. "Lajny budou jinak poskládané, zapojujeme také juniory," uvedl Straka.

Během hráčské kariéry byl Straka na ledě vyhlášeným dříčem. To samé bude teď vyžadovat od svých podřízených. "Nelíbí se mi nasazení," prohlásil. "Hráči to musí mít v hlavách, že na ledě nebudou minutu, ale třeba jen půl minuty, za tu dobu tam musí nechat ale úplně maximum, co v nich je," uvedl Straka.

S přístupem hráčů k tréninku přitom nemá problém. "Vždy jsem se snažil dělat vše naplno. A když do toho jdeme, máme chuť to změnit. Chodím sem na ten trénink každý den. A každý den tady hráči nechávají všechno. Ale potom to tak není při zápasech. Tam to musí ukázat, co v nich je," řekl Straka.

Sahat do složení týmu nyní za každou cenu nechce. "Pořád si myslím, že tady máme skvělý mančaft. Neříkám, že znám odpověď na všechny otázky. Ale je to na těch klukách - jakmile nezlepší to nasazení, tak to nepůjde a tu cestu nahoru budeme hledat dál," uvedl Straka.

S bratrem Michalem i nadále pro plzeňský hokej počítá. "Určitě zůstane tady v Plzni. Teď si jen odpočine, myslím, že si ten odpočinek zaslouží, protože dělal pro tým naprosté maximum," uvedl Martin Straka, aniž by konkretizoval, kdy a v jaké pozici se Michal Straka do klubu vrátí.

A co lze očekávat od něho samotného v roli trenéra? "Nikdy jsem tam takhle nestál, tak nedokážu úplně odhadnout, jak to bude vypadat. Třeba se mi nebude něco líbit a budu se chovat jako blázen," řekl Straka s úsměvem.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy