Následuje
Panorama

Netík se vrací po pěti letech do Sparty

Praha - Útočník Tomáš Netík se po pěti letech vrací do Sparty. Třiatřicetiletý hráč podepsal s pražským klubem, v jehož dresu třikrát vyhrál extraligový titul, víceletou smlouvu. "Zažil jsem tady moc krásné chvíle a věřím, že další mě tu ještě čekají. I proto se vracím," uvedl Netík.

Tomáš Netík a Juraj Mikúš
zdroj: ČT4 autor: Vít Čepický

Odchovanec Sparty opustil pražský celek v roce 2010, kdy zamířil do CSKA Moskva. Následně hrál ve Lvu Poprad, švédském Växjö, Nižněkamsku a Slovanu Bratislava. Na začátku sezony 2012/13 krátce působil v Liberci.

"Jsme velice rádi, že se nám podařilo dotáhnout tenhle transfer a domluvit se na Netíkově návratu. Tomáš je sparťan tělem i duší a pamatuje tady poslední velké úspěchy. Věříme, že se mu bude dařit podobně jako před tím, než odešel na zahraniční angažmá," řekl sportovní manažer Patrik Martinec.

Netík se podílel na extraligových titulech Sparty v letech 2002, 2006 a 2007, od té doby Pražané domácí nejvyšší soutěž nevyhráli. O dalším zlatu sní hokejista i teď. "Byl by to ideální návrat, ale je jasné, že cesta bude dlouhá a náročná. Léta strávená ve Spartě pro mě byla těmi nejkrásnějšími v kariéře, vlastně jsem tu strávil prakticky celou dosavadní kariéru v tuzemsku. Jsem moc rád, že jsem zpátky," řekl Netík.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy