Následuje
Hokej den poté

Není to o mně, ale o hráčích. Přistoupili k tomu famózně, liboval si Šlégr po výhře v premiéře

Litvínov převzal čtyři kola před koncem základní části s cílem dostat ho do předkola. Naději na play-off si chemici i s Jiřím Šlégrem uchovali po výhře 6:3 nad Libercem ve 49. kole. Staronový trenér černožlutých si pochvaloval jak přístup hráčů, tak také přesilové hry svých svěřenců.

Jiří Šlégr na lavičce Litvínova
zdroj: ČTK autor: Hájek Ondřej

Vedle výsledku musel domácí fanoušky potěšit i výrazně zlepšený výkon v porovnání s posledními zápasy.

"Nevím, jestli já jsem ten důvod. To rozhodně asi ne. Myslím, že kluci sami dobře vědí, o co hrají. Vždy, když jsem vlezl na střídačku nebo do kabiny, jsem se snažil je nějakým způsobem motivovat. Opravdu to ale není o mně. Je to o hráčích, jak k tomu budou přistupovat. Myslím si, že k tomu přistoupili famózně a se vším všudy od prvního do posledního hráče. Nelze nic jiného než je pochválit a poděkovat jim," řekl Šlégr.

Bylo na něm vidět, jak se mu zamlouvalo, co v podání svých oveček na ledě viděl. "Vždy se hodnotí zápas daleko lépe, když se vyhraje. Pro mě je ale důležité, že kluci ukázali, že chtějí. Byl to opravdu týmový výkon. Přestože jsme na začátku prohrávali, tak jsme dokázali zůstat u toho, co jsme si řekli, že budeme dělat. Kluci to otočili v náš prospěch," připomněl Šlégr.

Sestřih a ohlasy utkání Litvínov – Liberec

Sám přitom tak úplně nevěděl, jak bude výkon týmu vypadat. "Věřil jsem, že to bude dobré. Na trénincích měli kluci obrovskou chuť. A že systém, který jsme změnili, jim vyhovuje. Já jen nevěděl, zda to budou schopni přenést za tak krátkou dobu po třech společných trénincích i do zápasu," konstatoval Šlégr.

I když to nemuselo být až tak patrné, Litvínovští změnili spoustu věcí. "Překopali jsme úplně všechno. Přesilovky jsme trénovali každý den, protože jsme věděli, že rozhodují zápasy. A teď jsme to přenesli do zápasu," pochvaloval si Šlégr.

Situaci v Litvínově se věnoval mimo jiného také nový Hokej fokus podcast:

Právě v klíčových fázích duelu udeřila Verva dvěma góly v početních výhodách. "Rozhodně hodně pozitivní věc. Protože přesilovky nám prakticky celou sezonu nešly, mimo povedeného začátku. Pro sebevědomí do dalších zápasů to hrozně moc pomůže," věřil Šlégr.

Dost možná si Litvínovští naklonili na svou stranu hokejovou štěstěnu i díky gestu Martina Hanzla, jenž za stavu 1:1 odvolal u rozhodčích faul a vyloučení Radana Lence. "Myslím, že to je úžasné gesto. Tak vypadá fair play. Vím ale, jaké kluky mám tady v mužstvu. Proto mě to vůbec nepřekvapuje. Je to přístup, který by měl mít každý. On to gesto udělal a já jsem za to rád," ocenil Šlégr.

V neděli čeká Litvínov důležitý zápas v Praze proti Spartě, na niž ztrácí z jedenácté příčky pouze dva body. "Důležité bude, abychom zůstali u zodpovědného výkonu, který jsme předvedli nyní. Nemůžeme se koukat na tabulku, ale na příští zápas, který bude. Musíme udělat vše pro to, abychom ho vyhráli. Pak to na konci sečteme a uvidíme, jestli se nám podaří do play-off dostat," dodal Šlégr.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy