Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Na EURO s Lukášem Masopustem

Nemáme super střelce, musíme se vrátit ke starému přístupu, říká Vrána po sérii nezdarů

Hokejisté Sparty, ještě nedávno extraligoví lídři, se po reprezentační pauze pořádně trápí. Ve středu prohráli v Mladé Boleslavi 3:5, v pátek utrpěli překvapivý debakl na ledě posledního Chomutova 0:5 a i z nedělního domácího zápasu s Olomoucí vyšli potřetí za sebou bodově naprázdno. Z čela klesli na páté místo a kapitán Petr Vrána burcuje, aby se tým vrátil ke starým pořádkům.

Utkání Chomutov - Sparta
zdroj: ČTK autor: Ondřej Hájek

"My jsme si říkali už v Chomutově, že nejsme mančaft s hráči, kteří umí vymýšlet super akce, a s nějakými super snajpry. Jsme tým, který musí tvrdě pracovat. Ze začátku jsme k tomu tak přistupovali, teď to možná tak úplně není a musíme se k tomu vrátit. Musíme tomu dát víc. Nasazení z naší strany musí být vyšší," vracel se k podkrušnohorskému vyhoření kapitán Sparty.

Po nepodařeném duelu v Chomutově Sparta dokázala s Olomoucí vyrovnat z 0:3 na 3:3, ale v polovině závěrečného dějství jí soupeř během 100 sekund unikl opět na tříbrankový rozdíl.

"Nemyslím si, že bychom zápasy začali úplně špatně. Ale udělali jsme pár chyb a je to teď tak, že nás za ně soupeři trestají. Jsou tam maličkosti, které neděláme správně, a týmům proti nám to vychází," vysvětloval krátkodobý zkrat útočník Sparty.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih a ohlasy utkání Sparta - Olomouc

Mrzelo jej, že jeho tým obrat nedovršil. "Oni dali takový poměrně laciný gól. Skoro ze středu modré čáry to tam propadlo a vzápětí jsme si dokonce snad dali vlastní gól. Olomouc odskočila na dva góly a asi nás to psychicky nahlodalo. Pak jsme dostali ještě jeden," popsal klíčovou pasáž utkání.

"Některé věci jsou po našich chybách a musíme na tom zapracovat. Musíme mít větší tlak do brány, protože gólů poslední dobou dáváme taky málo. Ne každý zápas budeme otáčet, jak se nám povedlo před pauzou. Víme všichni, že to není nic jednoduchého. Párkrát se nám to podařilo, teď se to nedaří. Musíme všechny ty věci na ledě dělat líp," přemítal o hře svého týmu Vrána.

Pozitivem bylo, že se výkon družstva zvedl, trenér Uwe Krupp měl po pátečním fiasku k hráčům proslov. Věří, že mužstvo zabere už v pátek ve Zlíně. "Máme pár dní na to, abychom se připravili na další víkend, a uděláme všechno pro to, abychom se zlepšili v těch věcech, které si ukážeme."

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy