Následuje
ME 2020 Rakousko

Nečas: Co teď předvádíme, to je hrůza, musíme se vzpamatovat

Brno - Útočník Komety Martin Nečas se po odmlce opět vrátil do elitní formace Brna, ani to však k úspěchu moravskému klubu nepomohlo. Tým vedený majitelem Liborem Zábranským prohrál s Třincem 2:5 a opět si zkomplikoval boj o přímý postup do čtvrtfinále play-off. Kometa je i nadále šestá, sedmý Chomutov se už na ni ale bodově dotáhl.

Martin Nečas z Komety Brno se raduje z gólu v síti Karlových Varů
zdroj: ČTK autor: Kubeš Slavomír

"Stále máme situaci ve svých rukách, ale musíme začít hrát. Protože co teď předvádíme, je hrůza," sebekriticky přiznal Nečas. "Nebudu říkat, že nemáme štěstí. Nejdeme tomu naproti a musíme se vzpamatovat," řekl juniorský reprezentant, jenž opět nastoupil v centru útoku s Martinem Eratem a Markem Kvapilem. Dostal se i do několika gólových šancí, které neproměnil.

"Každá moje střela mohla být gól. Kdybych minimálně půlku z nich využil, tak byl zápas úplně jiný. Zlomilo se to i tím, že jsem svoje možnosti neproměnil," kriticky přiznal Nečas. Dnešní prohru 2:5 považuje za hrozný výsledek. "Bylo vyprodáno. I když se nám nedaří, tak diváci do hlediště chodí a povzbuzují nás. Bohužel pořád nenaplňujeme to, co po nás fanoušci chtějí. Musíme se zlepšit. Začít hrát jednoduše a dělat méně chyb než soupeř. O tom je hokej. Kdo více chybuje, prohraje," poznamenal brněnský útočník.

Sestřih a ohlasy utkání Kometa Brno - Oceláři Třinec

Nečas se ani nevymlouval na nešťastné vlastní góly. "Udělali jsme chybu při první inkasované brance, když jsme se nechali vykombinovat a soupeř už střílel do prázdné branky. Druhý gól byl trochu smolný. Ale zase jsme udělali chybu, že jsme od soupeře odstupovali. I když si odražený puk od zadního mantinelu Vejmelka omylem srazil do branky, dopustili jsme se chyby už na začátku akce," uvedl Nečas.

Na Kometu čeká v závěru základní části extraligy náročná cesta k udržení šestého místa. V neděli hraje v Liberci, na ledě lídra soutěže, v úterý na ni čeká přímý souboj s dalším uchazečem o postup mezi šestku nejlepších Chomutovem a v pátek zakončí základní část v Olomouci.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy