Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Prague Poker Festival

Narození syna, góly i trest. Byla to taková sinusoida, řekl Marcinko o sérii se Spartou

Pocity štěstí v osobním životě, euforie, ale hluboká deprese. Třinecký hokejista Tomáš Marcinko si toho prožil ve čtvrtfinále se Spartou opravdu hodně. Slovenský útočník vynechal druhý zápas série a spěchal z Prahy do Bratislavy, aby stihl porod syna Leona. Ve čtvrtém duelu pak dostal za seknutí Stefana Warga vyšší trest a nesměl nastoupit v pátém utkání. Svůj prohřešek ale následně odčinil – Oceláři i díky jeho dvěma gólům a přihrávce zdolali v úterý doma Spartu 5:1 a po výhře v sérii 4:2 postoupili dál.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih a ohlasy 6. čtvrtfinále Třinec – Sparta

"Byla to taková sinusoida. Chvíli jsem byl nejšťastnější člověk na světě, vyhráli jsme (druhý zápas) v Praze a pak se stalo, co se stalo. Za to není omluva, ale jsem rád, že jsem se vrátil a mohl v šestém zápase nastoupit. A hlavně mě těší, že jsme zvládli celou sérii," řekl Marcinko.

Nejkrušnější chvilky prožíval po zákroku na Warga, jehož sekl na hranici brankoviště Sparty do slabin. Rozhodčí jej vyloučili na pět minut a do konce utkání. "Bylo to spíše v rámci emocí. Pochopitelně jsem do toho nešel s tím, abych mu ublížil. Obzvlášť v té části těla, jak to sudí vyhodnotili. Z videa to sice nebylo úplně nejzřetelnější, ale pravidla jsou jasná: jak hokejka směřuje někam od kolena výše, tak se to takto posuzuje. Komise to tak vyhodnotila. Mrzelo mě to, ale záměr ublížit v tom opravdu nebyl. Jste před bránou, přetlačujete se se soupeřem a stalo se, co se stalo," popsal.

Mohlo jít o zlomový okamžik. Třinec prohrával v sérii 1:2 a Pražané využili dlouhou přesilovou hru už po 16 sekundách gólem na 1:1. Trenér Ocelářů Zdeněk Moták prozradil, že Marcinko prý nebyl v kariéře nikdy nervóznější a v kabině jen chodil sem a tam. "Kdybych hovořil, jak špatně jsem se cítil, tak by to... Spíš bych to přesměroval jinam. Klobouk dolů před chlapci, kteří to uhráli. Ubránili pět minut, všechna oslabení a zvládli oba zápasy. Jim bych vzdal hold, než abych mluvil o tom, že jsem prožíval nějaké zlé chvíle. Mrzí mě to pořád. Věřím, že se mi nic takového už nestane," prohlásil slovenský útočník.

Když Oceláři vedli v sérii 3:2, Marcinko nebyl u ani jedné výhry. I Moták v žertu nadhodil, že bude muset zvážit, zda jej zařadí do sestavy. "Slyšel jsem to. Dostal jsem i podobné zprávy od kamarádů. Jak je člověk trochu pověrčivý, tak si řekne – co když to tak je? Byl jsem vděčný za jakoukoli roli v dalším zápase a byl jsem moc rád, že jsem mohl hrát. Opravdu mě moc mrzelo, co se stalo a jak jsem tým oslabil. Jsem vděčný, že jsem mohl nastoupit. Jsem jen jeden z hráčů v našem týmu, součást mozaiky," pokračoval.

Šestý zápas si Marcinko podmanil. Vybojoval puk pro Vladimíra Draveckého, který otevřel v osmé minutě skóre. V dalším průběhu utkání upravil v přesilových hrách na 2:0 a 4:1. "Hlavně jsem doufal, že to zvládneme a půjdeme dál. Byl jsem na místě, kde jsem měl být, kde by puky mohly odskakovat. A pak už to bylo o tom, jestli trefím bránu, nebo ne. Jsem za body vděčný, ale všichni, co jsme byli na ledě, jsme se o ně přičinili," podotkl.

Třinec porazil Spartu v repríze finále opět 4:2 na zápasy. "Byla to náročná série. Je třeba vzdát respekt Spartě, nic nám nedala zadarmo, vše jsme si museli zasloužit, ale tak to v play-off bývá. Rozhodla pravděpodobně naše bojovnost. A to, že jsme chtěli. Měli jsme za sebou už náročné předkolo proti Litvínovu, o to více jsme doufali, že zvládneme i další kolo. Máme z toho radost," prohlásil Marcinko.

Oceláři otočil sérii z 0:1 a 1:2. V následujících třech zápasech inkasoval Ondřej Kacetl jen dvakrát. "Snažíme se hrát z obrany. Víme, že to by mělo přinášet výhry. Když se snažíte dělat vzadu vše na sto procent, tak šance vpředu přijdou. Přesilovky jsou také důležité, v této sérii obzvlášť. A samozřejmě oslabení, to je vždy klíčové, a zejména v play-off. Na tom chceme stavět."

Třinec, který ovládl poslední tři dohrané ročníky extraligy, útočil v mistrovských sezonách na titul z druhé pozice. Tentokrát ale skončil až šestý, protože prohrál 12 z posledních 16 utkání základní části. Do play-off nevstupoval jako favorit, v předkole ale vyřadil Litvínov (3:0) a nyní i Spartu.

"My si věříme. Teda aspoň já, hovořím za sebe, když se podívám na náš tým. Nic se neděje z náhody, z nějakého štěstí, na to vůbec nevěřím. Buď ty správné věci uděláte, nebo ne. Buď uděláte chybu, nebo ne. My se snažíme vše minimalizovat a dělat dobré věci. Jestli jsem četl o nějakém našem štěstí a podobně? V to nevěřím. Je to poctivá práce, disciplína. Pak správné věci přijdou," uzavřel.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články