Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
World Triathlon Championship Series 2024

Mueller v extralize nekončí, po čtyřech letech ale vymění Kometu za Vítkovice

Americký hokejový útočník Peter Mueller, jeden z nejproduktivnějších hráčů extraligy, po čtyřech letech strávených v Kometě Brno odchází do Vítkovic.

"Máme obrovskou radost, že se nám tenhle přestup povedl. A velký podíl na tom má majitel klubu Aleš Pavlík, který nám na něj uvolnil do rozpočtu peníze navíc. Peter Mueller je tím hráčem, kterého do útoku chce každý tým, a nám se jej podařilo získat," uvedl sportovní ředitel vítkovického klubu Roman Šimíček.

Bývalý hráč Phoenixu, Colorada a Floridy v NHL si v Kometě držel průměr více než bodu na zápas. Včetně play-off za ni odehrál v extralize 193 zápasů a zaznamenal 102 gólů a 120 asistencí.

V ročníku 2020/21 vyhrál produktivitu soutěže s 64 body (29+35), v poslední sezoně byl s 55 body čtvrtý a opět jako nejproduktivnější cizinec.

"Ve chvíli, kdy se objevila možnost získat do našeho týmu hráče, jakým je Peter Mueller, okamžitě ode mě získal sportovní úsek zelenou. I za cenu toho, že výrazně překročíme rozpočet na sezonu, jsem přesvědčen, že toto rozhodnutí je pro náš klub správným krokem," konstatoval klubový majitel Pavlík.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články